Větší i menší investoři se shodují. V současné chvíli neexistuje bezpečnější forma investice než investiční zlato. Akcie padají, nemovitosti se nedaří pronajímat, úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech klesly na minimum. Nacházíme se v období ekonomické krize a v těch vždycky perfektně fungovalo zlato.

Zájem o investiční zlato tradičně stoupá v obdobích krize a letošní rok není výjimkou. Zatímco standardně se doporučuje držet ve zlatě zhruba 10 % majetku, nyní investoři neváhají nakoupit zlata daleko víc. A to i ti konzervativní.

Světové zásoby zlata se ztenčují, jeho hodnota roste

Zlato je bezpečnou investicí, o čemž se snadno přesvědčíte, když se podíváte na graf vývoje jeho ceny. Krátkodobé propady se sice objevují, avšak v dlouhodobém horizontu stále roste. Může za to i jeho ztenčující se světová zásoba. Na planetě máme jen konečné množství zlata.

To samozřejmě platí i pro další drahé kovy, jako je stříbro, platina či paladium. Jediné zlato je ovšem osvobozeno od DPH, což mu dává konkurenční výhodu i ve srovnání se starožitnostmi, veterány, sběratelskými obrazy apod.

Nakoupíte a prodáte ho kdekoliv

Zlato je ceněné po celém světě, takže ho nakoupíte a prodáte kdekoliv. Nemusí vás trápit oslabující koruna, v případě potřeby ho prodáte třeba za eura.

Navzdory tomu, co si spousta běžných lidí myslí, není nákup ani prodej zlata nikterak složitý. Nakoupíte pohodlně online například v e-shopu Zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté mince s 17letou tradicí na českém trhu. Zlato rovněž zpětně vykupuje.

U většiny slitků a mincí ovšem nebudete mít problém prodat je ani jinde. Záleží však na konkrétní značce. Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani investiční mince, nezbyde vám nic jiného než sáhnout po těch zahraničních. Osvědčenou volbou jsou například slitky švýcarských rafinérií P.A.M.P. a Argor Heraeus, mezi mincemi jsou oblíbené rakouské Wiener Philharmoniker. Další zlaté produkty vhodné k investici najdete ve zmiňovaném e-shopu Zlate-mince.cz.