V posledních několika letech se do popředí prodírá LED veřejné osvětlení, které je nejen efektivní, ale i ekologické. Pokud tedy přemýšlíte nad modernizací vašeho města, potom je na čase poohlédnout se po konkrétním řešení a taktéž dodavateli, který se o všechno postará.

Výhody LED veřejného osvětlení

V první řadě vás nadchne úspora, kterou LED veřejné osvětlení přinese. Ve srovnání s jinými technologiemi, jako jsou metalhalogenidové nebo sodíkové výbojky, dokáže LED osvětlení ušetřit 40 % až 60 % na energiích. Stejně tak je i jeho životnost výrazně delší, přičemž výrobci uvádí svítivost až 50 000 hodin bez nutnosti údržby.

Pokud se na to podíváme z ekologického hlediska, pak LED lampy nemají tak negativní dopad na životní prostředí. Sníží se tím emise CO2, a dokonce takové lampy neobsahují nebezpečné látky (například rtuť).

Když zlepšíte kvalitu veřejného osvětlení, budete pociťovat pozitivní ohlas ze strany obyvatelů, protože se tím zlepší celková bezpečnost na veřejných komunikacích a v jinak tmavých ulicích. LED světla nevyzařují UV ani IR záření a produkují minimum tepla, což nepřitahuje hmyz.

Vyberte vhodné LED lampy

Výměna všech lamp je sice dražší záležitostí, ale je to jen otázka času, než se do toho budou muset pustit všechny obce a města. Návratnost investice sice potrvá déle, ovšem získáte jako město lepší výkon v oblasti světelného výstupu. LED veřejné osvětlení vydrží mnohem déle, takže nemusíte vynakládat další peněžní prostředky na údržbu.

Jestliže hledáte společnost, která vám zajistí kompletní modernizaci města, co se týče osvětlení a ozvučovacích systémů, obraťte se na ELMIK s.r.o. Působí na tuzemském trhu od roku 1994 a navrhuje řešení tak, aby bylo co nejvíce efektivní a přínosné. Více informací najdete na stránkách pod výše zmíněnými odkazy.