Jazyková škola Brno PELICAN se specializuje, mimo jiné, na jazykové kurzy – to je všeobecně známo a nikoho to jistě nepřekvapí.

Účelem kurz je naučit jejich účastníky jazyk za krátkou dobu tak, aby se nejen zlepšili v osvojovaném jazyce, ale zároveň si splnili svůj předem vytyčený cíl – domluvit se na dovolené, jet do zahraničí studovat nebo si na konci kurzu odnášet certifikát dosvědčující znalost konkrétního jazyka.

Je to právě úspěšné složení jazykové zkoušky, které studentům certifikát zajistí. A i na jazykové zkoušky různých úrovní se PELICAN specializuje. Tak se na ně pojďme podívat podrobně!

PELICAN a jazykové zkoušky

Na organizaci nejrůznějších typů zkoušek se naše škola specializuje od svého založení. Ať už nás student absolvuje firemní kurz němčiny, pomaturitní studium angličtiny nebo třeba individuální japonštinu, má možnost na konci kurzu složit vybranou zkoušku a obdržet jazykový certifikát.

Jsou to právě jazykové zkoušky, na které v našich třídách padají nejčastější dotazy. Taky z toho důvodu vznikl dnešní článek. Pojďme se na vybrané zkoušky nejčastěji skládané na naší škole podívat trochu podrobněji. Jestli v článku nenajdeš odpověď na svou otázku, neváhej se na nás obrátit. Moc rádi Tvé dotazy zodpovíme. A teď už pojďme na to!

Cambridgeské zkoušky – jejich platnost, termíny i úrovně

Velmi oblíbenou zkouškou zejména pro studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny jsou Cambridgeské zkoušky. Tyto zkoušky nabízí spoustu možností – co se úrovně skládání zkoušky týče.

Z obecné angličtiny si mohou studenti vybrat zkoušky s (ne zas až tak) tajemnými zkratkami KET, PET, FCE, CAE a CPE. Každá z těchto zkratek znamená určitou úroveň jazyka, ze které je zkouška skládána. Cambridgeské zkoušky nabízí taky specializované certifikáty – jako jsou překladatelské či soudní, ale taky zkoušky pro malé děti.

Termíny Cambridgeských zkoušek se vypisují několikrát do roka – dozvědět se je můžeš na oficiálních stránkách British Council, případně v kanceláři naší školy, kde Tě moc rádi uvidíme!

Ke Cambridgeským zkouškám zbývá pouze dodat, že kdo je úspěšně složí, má opravdu vyhráno. Jejich certifikáty patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty navštěvující kurzy angličtiny. A ano, jsou mezinárodně uznávané!

Státní jazyková zkouška – úrovně, termíny a platnost

Nejčastěji skládanou zkouškou u PELICANA je státní jazyková zkouška. Tu vždy na konci školního roku naši studenti skládají.

Uchazeči usilující o tento certifikát volí dle svých znalostí státní jazykovou zkoušku základní úrovně B2 nebo státní jazykovou zkoušku všeobecnou, jejíž úroveň je C1. Je taky možné skládat zkoušku specializovanou – pro překladatelský či tlumočnický obor.

Termíny státní jazykové zkoušky se vypisují dvakrát ročně (podzimní a jarní termín. Zkoušku nelze skládat individuálně, termín konání vypisuji Ministerstvo školství a je vždy jednotný pro celou Českou republiku.

Získaný certifikát o Státní jazykové zkoušce je schválen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, pro svoji náročnost a komplexnost skutečně jsou vysoce hodnocené, a to především zaměstnavateli v Česku a na Slovensku.

Na závěr snad už jen dodáme, že je možné se k ní přihlásit i v případě, že uchazeč před jejím konáním nenavštěvoval žádný jazykový kurz.

PELICAN