Co se výběru parfému týče, nevěnuje tomuto úkolu drtivá většina mužů kdovíjakou pozornost. Pro ně je to zkrátka jeden z mnoha dalších nákupů, kdy se zpravidla řídí buď cenou, nebo značkou – často ale zapomínají na vlastní vkus a cit. Není se proto čemu divit, že většina mužů zvolí nesprávný parfém, který sice krásně voní, ale nedokáže podtrhnout jejich já – charisma, osobitost, styl. Výběr pánského parfému se svým způsobem nijak neliší od výběru dámského parfému. Nejdůležitější je poslouchat svůj instinkt, vyzkoušet si daný kousek sám na sobě a především alespoň okrajově vědět, co vlastně hledat…

shutterstock_205211410

Poslouchejte svou osobní vůni

Každý z nás má svou osobní vůni, kterou se odlišujeme od ostatních. Zatímco u někoho je tato vlastní vůně hodně výrazná, u jiného zase naopak. Co z toho plyne? Jednoduchá věc: parfém tak na každém člověku voní úplně jinak. Při výběru pánského parfému se tak nelze s jistotou spoléhat jen na doporučení našich přátel nebo reklamních tahů – člověk si musí daný model vyzkoušet sám na sobě a to nejlépe na holé kůži. Jedině tak zjistíte, zda vám daný parfém skutečně sedí a nikterak se nepere s vaší osobní vůní – s tou by měl naopak vytvořit harmonický celek.

Pánský parfém, který vás vystihne

Pánské parfémy se obecně dělí na tři základní kategorie: kořeněné, zelené a citrusové. Zatímco kořeněné vůně jsou hodně výrazné a nesednou každému, citrusové vůně jsou naopak hodně svěží a lehké a parfémy patřící do zelené kategorie se vyznačují příjemnou sladkostí a podbízivou přitažlivostí. V tomto případě je důležité zamyslet se nad tím, která kategorie je právě ta vaše – až budete mít v této otázce jasno, podstatně se vám zúží výběr a finální rozhodování tak rázem bude o něco snadnější.

Správné dávkování a místo aplikace

Můžete strávit několik hodin výběrem tohoto dokonalého parfému pro muže, budete-li to ale s jeho aplikací přehánět nebo budete-li si jej nanášet na nesprávná místa, přijde veškerý výběr a utracené peníze i čas dokonale vniveč. Parfém na vás musí vyniknout, což ale neznamená, že ho na sebe musíte šplíchat po litrech – odhadnout to správné množstvím základem úspěchu. Stejně tak důležitý je i výběr místa pro aplikaci. Nejlepší bude, když parfém nanesete na prokrvená místa vašeho těla – krk nebo ušní boltce.