Určitě to není ideální, ale někdy se stane, že studenti nechají psaní bakalářské práce na poslední chvíli. Pokud se ocitnete v takové situaci, nezoufejte. Následující tipy vám pomohou napsat kvalitní práci i v omezeném čase.

  1. Vyždímejte všechny zdroje: Dostatek zdrojů je při psaní každé práce základním kamenem a speciálně v případě, že nemáte moc času. Pokud totiž v průběhu psaní zjistíte, že nemáte dále z čeho čerpat, jste prakticky ztracení. Proto využijte veškeré dostupné zdroje. Knihovnu, školní literaturu i internet. Čím více zdrojů dáte dohromady, tím lépe pro vás.
  1. Přesně se držte osnovy: Pečlivě dodržujte osnovu vaší bakalářské práce. Nejen, že by nedodržení této zásady mohlo být hodnoceno jako nedostatek, ale když nebudete držet jasnou formu, práce zabere více času.

Tip: Pokud si nevíte rady s bakalářkou, nebojte se požádat o pomoc. Přesně pro vás je zde služba nabízející vypracování podkladů bakalářské práce, případně vypracování bakalářky anonymně. Dostanete tak podklady od odborníků a to bez starostí a desítek hodin času stráveného psaním a můžete se věnovat byznysu.

  1. Dublujte a nadstavujte: Nedá se nic dělat, pokud chcete dodržet rozsah práce, musíte text nadstavovat kde se dá. Používejte synonyma, některé věty formulujte v textu vícekrát a kreativně text rozšiřte. Samozřejmě tak, aby to na první pohled nebilo do očí.
  1. Využijte generátory citací: Nutnost citací je vcelku nepříjemnou, ale nezbytnou součástí každé práce. Vy navíc musíte citovat přesně podle mezinárodních norem ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2. Ruční vytváření citací je poměrně náročné, proto využijte některý z generátorů citací.
  1. Přidávejte přílohy: Přidávejte grafy, obrázky, tabulky a možnost nastavení bakalářské práce o přílohy využijte na maximum. Pokud nestíháte, právě přílohy vás mohou zachránit.
  1. Košatě formulujte: Použijte svou fantazii a snažte se nadstavovat text košatými formulacemi. Obyčejná stručná věta tak můžete natáhnout o několik slov i bez toho, aby to vypadalo divně.
  1. Vypněte mobil!: Hlavním úkolem je prostě si sednout a konečně začít psát. Speciálně, když máte problém s odkládáním povinností a nechali jste vše zajít až takhle daleko. Vykašlete se na sociální sítě, vypněte mobil a veškerou svou pozornost soustřeďte na studium.