Je mnoho situací, kdy už své auto nechcete prodávat dále. Možná je bourané, možná neprošlo STK, možná je prostě už jen staré. Ve všech těchto případech ho můžete prodat na náhradní díly, získat pěknou sumu a všechno to vyřešit zcela bez starostí.

Jistě víte, že pokud se chcete zbavit automobilu, tedy odhlásit ho z registru vozidel a poté mu zrušit povinné ručení, potřebujete potvrzení o ekologické likvidaci. Rozhodně tedy nelze auto jen tak někam odstavit, potřebujete ho předat někomu, kdo ví, jak se provádí ekologická likvidace automobilu, a dokáže vám vydat potvrzení. Takovou společností je například Zahotove.cz.

Zjistěte, kolik za váš vůz dostanete

Na Zahotove.cz vykupují prakticky všechno, ať už jde o osobní automobily, nebo třeba stavební stroje. Kupují i auta ve špatném stavu, jedinou podmínkou jsou čtyři kola, aby se auto dalo odvézt. Auta ve špatném stavu pak rozprodají na náhradní díly, tím vlastně řeší problém za vás. Prodáte auto jako celek a nemusíte řešit prodej jednotlivých dílů.

Kolik za vaše auto můžete dostat? To záleží na značce a modelu, jeho stáří, poptávce po dílech na daný model apod. Přibližnou částku však zjistíte pohodlně online. Buď zadáte údaje do formuláře na webu, nebo zavoláte technikovi a popíšete mu vaše vozidlo.

Výkup auta na náhradní díly bez starostí

Pokud se vám navrhovaná částka bude líbit, jednoduše si dohodnete termín, kdy k vám mají zástupci firmy přijet. Na místě si pak vaše auto prohlédnou, aby případně upravili částku podle stavu vozidla. Sepíšete smlouvu, dostanete peníze v hotovosti na ruku i potvrzení o ekologické likvidaci a je vyřešeno. S potvrzením jen zajdete na úřad, kde vozidlo vyřadí z registru, a následně se obrátíte na pojišťovnu pro zrušení povinného ručení. I takto jednoduchý může být výkup aut na náhradní díly!