V posledních několika letech si začíná především mladá generace uvědomovat, že je mnohem výhodnější platit hypotéku než pronájem. Před podáním žádosti o hypoteční úvěr byste si měli uvědomit, jaký druh nemovitosti vůbec chcete koupit. Současný realitní trh vám nabízí hned několik možností. V následujících řádcích se podíváme na poslední trendy.

Velice vyhledávané jsou rodinné domy na klíč, přičemž uvedený druh nemovitosti ukrývá celou řadu výhod. Odpadají vám starosti se sháněním zedníků a stavebního materiálu. Sehnat se dá v dnešní době dům na klíč levně. Stačí si vybrat konkrétní společnost, podepsat s ní všechny smlouvy, a potom jen čekat, než budete mít rodinný dům postavený.

Co znamená „na klíč“?

Právě fráze „na klíč“ znamená, že se stavební společnost postará o všechno od projekt přes základy až po dokončovací práce. Vy se tak nebudete vůbec stresovat, pouze přijdete a nastěhujete se. Moderní rodinné domy na klíč jsou poměrně rychle postavené, aniž by se to odrazilo na nižší kvalitě výsledné práce. Samozřejmě je nezbytné zaměřit se i na výběr konkrétní společnosti, která vám bude rodinný dům stavět, protože ne všechny firmy mají pozitivní recenze.

Pokud vám rodinné domy nevyhovují

Sice je hezké bydlet v rodinném domečku, ovšem je počítat, že v takové nemovitosti je potřeba neustále něco dělat, ať už okolo zahrady, nebo okolo domu jako takového. Jestliže vás taková práce neláká, sáhněte spíše po bytu, kde je bydlení z tohoto pohledu komfortnější. Stačí do vyhledávače zadat „Kladno byty na prodej“ anebo „reality na prodej Česká Třebová“ a ihned se vám nabídnou byty na prodej v daných městech.

Jestliže tedy přemýšlíte, kde hledat stavby na klíč či byty na prodej, podívejte se na realitní portály Videobydleni.cz a Realitypro.eu, na nichž je nabídka nemovitostí vskutku pestrá.