MED je velice cenným darem přírody. Med lidé znali již v době kamenné a byl používán v průběhu celé naší historie. Je známo, že například mrtvé tělo Alexandra Makedonského bylo při převozu z Indie do Makedonie uložené v medu, aby se během cesty zamezilo jeho přirozenému rozkladu. Med je velmi oblíbenou potravinou po celém světě. Má výbornou chuť je poměrně levný a hlavně má protizánětlivé účinky.

Patří mezi přírodní antibiotika, které hlavně využíváme v přírodní kosmetice. Rozšířené jsou medové krémy, medové masky, medové sprchové gely, šampóny. Medové masky můžeme míchat také například s droždím, bílkem či citronovou šťávou.

Medová maska s tvarohem:

Masku vytvoříme takto – 150 g tvarohu (nepoužívejte tvaroh na strouhání), 1 žloutek a 2 lžíce medu smícháme. Naneseme na pleť a necháme působit 15-20 minut. Poté masku smyjeme, pleť je krásně napnutá a vyhlazená.

Medová maska s jogurtem:

Masku vytvoříme takto – 2 polévkové lžíce jogurtu, 1 lžička medu, 1 žloutek a 1 lžíce mletých ovesných vloček. Směs necháme na pleti působit přibližně 15 minut a poté smyjeme vlažnou vodou. Je to výborná regenerace a výživa pleti.

(zdroj obrázku v článku:beewellhoneyfarm.com, zdroj obrázku v náhledu:beautybanter.com)