Vánoce se blíží, tak co si udělat radost novým herním příslušenstvím? Vyměň svou klávesnici, která už je dávno plná drobků a několikrát politá energy drinkem. Pořiď si nový monitor, díky kterému si užiješ Cyberpunk 2077 v dokonalém herním rozlišení.

Pěkně od podlahy

Už tě unavuje tvůj starý notebook, který hlásí modrou smrt pokaždé, když se snažíš spustit písničky při hraní Hledání min? Black Friday si sice prošvihnul, před Vánocemi si však můžeš herní stroj za slušnou cenu pořídit taky. Pokud nejsi náročný gamer a rád si zahraješ i mimo domov, určitě oceníš možnosti herních notebooků.

Pokud se rozhodneš vybírat herní notebook, v první řadě je důležité si určit částku, kterou chceš do této parády investovat. Podle toho si pak namixuješ specifikace. Důležité je u herních notebooků koukat na procesor, grafickou kartu, operační systém a úložiště.

Základem procesoru jsou jádra, kdy většina herních procesorů začíná na čtyřech jádrech, pro velmi náročné hráče, kteří kombinují hraní například se streamováním, je pak ideální počet jader navýšit a tím si zajistit plynulý chod všech spuštěných aplikací.

Co se týká paměťové karty, zde je na výběr ze dvou výrobců – NVIDIA a AMD. Zde pak záleží na tom, jak nové hry si jako hráč chcete užít a jaké rozlišení je pro Váš požitek dostačující.

Lenovo Legion Y540-17IRH spojuje herní notebook a požitek ze hry. Tato přenosná herní mašinka je nadupaná Intel Core i5, 4 jádrem a grafickou kartou GeForce GTX 1660 Ti, díky které si užijete plynulý battle royale či jinou hru závislou na rychlých reakcích hráčů.  Vše je doplněno Full HD rozlišením a podsvícenou klávesnicí, hry si tedy užijí i hráči, kteří preferují večerní hodiny.

Pro náročnější hráče je pak k dispozici Lenovo Legion Y920-17IKB, který obsahuje vyšší třídu Intel Core i7, 4 jádrový procesor a extrémně výkonnou herní grafickou kartu nVIDIA GeForce GTX 1070. Doporučuji pro milovníky virtuální reality, tato mašina umožňuje opravdu přenosný herní zážitek.

V obou případech notebooky obsahují kvalitní systém chlazení, který zvládne uchladit i opravdu velký zápal do hry.

Rozmazli si svého mazlíčka

Již vlastníš svůj herní notebook či stolní počítač a přemýšlíš, čím ho vytunit? Každý herní fanda miluje světla, světýlka, hodně světýlek. Klávesnice, myš… ať to svítí.

Pro milovníky futuristického stylu je tu herní myš FanTech Blast X7. Myš má 6 plně programovatelných tlačítek. Tato myš s 4800 DPI je velmi dostačující pro single player , tak jako dobrý start pro hráče, kteří upřednostňují spíše multiplayer hry.

Pro pokročilé hráče je tu herní myš Trust GXT 170 Heron. Tato laserová herní myš disponuje citlivým snímačem a šesti nastavitelnými tlačítky. Díky nastavitelnému rozmezí 400 až 7000 DPI je tato herní myš ideální jak pro začínající hráče, tak pro hráče náročné.

Pokud jste detailista jako já, určitě oceníte, že značka Trust GXT má nejen herní myš, ale i herní sluchátka. Co si takhle nechat pod stromeček nadělit rovnou set? Herní sluchátka Trust GXT 444 Wayman Pro Gaming. Sluchátka lze připojit k PC a notebooku, ale i k herní konzoli a telefonu. Kvalitní zvuk si tak užijete kdykoliv a kdekoliv. Sluchátka jsou opatřena kvalitním a vysoce citlivým mikrofonem s pop filtrem, který redukuje šum a zajistí Vám tak čistou komunikaci se svým týmem.

Pokud nejste fanda herních notebooků, rozmazlete si svoji stolní PC sestavu novým monitorem.

Monitor Eizo FlexScan EV2736W je ideální volnou pro single player hráče, kteří mají rádi strategie či hry nenáročné na rychlost a agresivní hraní. Díky 27 palcovému monitoru a polomatnému povrchu, který eliminuje odlesky, si užijete poklidné hraní a relaxaci.

Monitor je opatřen funkcí Auto EcoView, která upravuje jas podle okolí. Další funkce EcoView Sence pak zajišťuje automatické zapínání a vypínání monitoru podle Vaší přítomnosti. Šetříte tak energii, když si potřebujete jít na chvíli protáhnout svaly.

Aby dárky nebyly pouze pro Vás a Vašeho herního mazlíčka, můžete zainvestovat do nové herní klávesnice, kterou určitě ocení i Váš partner. Mnoho herních klávesnic je již s funkcí podsvícení, kterou můžete pár kliky upravit do barevného kabátku dle Vaší aktuální nálady.

Herní mechanická klávesnice HP Omen 1100 Nordic je ideální volbou pro profesionální hráče. Tlačítka klávesnice jsou velmi citlivá a reagují okamžitě na každý stisk hráče. Klávesnice má funkce Anti-ghosting.

Zajímavý je desing klávesnice, který má červeně zvýrazněná, pro hráče důležitá, tlačítka. Díky ovladačům si můžete vybrat mezi 9 vizuálními efekty a 7 stupňům podsvícení.

Pokud máte rádi jinou kombinaci barev než černočervenou, oceníte klávesnici Genius GX Gaming Scorpion K8. Zde si můžete nastavit podsvícení v 7 různých barvách. Anti-ghosting je samozřejmostí.

Nabídka na stránkách inComputer.cz je opravdu zajímavá. Tak už máš svůj dárek pod stromeček vybraný?