Fotbal je tradičně nejoblíbenějším sportem v Česku. Není proto divu, že je zde velká poptávka po fotbalovém vybavení. Základem každého fotbalisty jsou samozřejmě kopačky. Na co je třeba si dát pozor při jejich nákupu?

Nejde o běžnou obuv, i drobné rozdíly ve velikosti mohou být velmi obtěžující

Pakliže vybíráte nové kopačky, je ve srovnání v klasickou obuví ještě důležitější zvolit jejich správnou velikost, aby netlačily, případně naopak nebyly pro chodidla hráče příliš velké. Musí přesně padnout, jinak se na chodidlech rychle začnou dělat puchýře a otlačeniny, může dojít i ke zranění končetin.

Ideální je, pokud si kopačky člověk ještě před nákupem dokonale vyzkouší. Stále častějším jevem je však nákup online, a to třeba na webu https://www.r-gol.com/cs/kopacky. V tomto případě naštěstí máte možnost zboží do určitého termínu vrátit, respektive vyměnit jej poté, co zjistíte, že vám vybrané kopačky nevyhovují.

Všímejte si materiálů

Skvěle padnoucí kopačky musejí přesně pojmout celé chodidlo. Pakliže má hráč například širší klenbu, záleží i na materiálech, z nich jsou kopačky vyrobené. Kupříkladu kožená sportovní obuv dokáže lépe reflektovat tvary nohou a přizpůsobí se mu, u umělých materiálů je tato vlastnost výrazně horší.

Povrch hraje při výběru kopaček podstatnou roli

Kopačky se dnes dají pořídit v mnoha variantách, přičemž jsou odlišné také v tom, na jaký typ povrchu se mají používat. V orientaci obvykle pomáhá i označení, jež najdete u konkrétního produktu. Tak například kopačky, které nesou značku FG, jsou vhodné na přírodní suchou trávu. Oproti tomu takzvané turfy s označením TT či AT jsou určené především na umělé povrchy a tvrdé, zledovatělé trávníky.

Zvláštní ohled je třeba brát na sálové kopačky, jež jsou určené do hal. Indoor modely kopaček samozřejmě nemají špunty, jejich podrážka je uzpůsobená tak, aby obuv na površích v halách neklouzala a nedělala žádné šmouhy.

Oblíbené značky

Při výběru obuvi na fotbal se rozhodně vyplatí investovat do modelů od kvalitních výrobců a značek, přestože mohou být dražší. Dlouhodobě se mezi amatéry a profesionály těší oblibě zejména kopačky Puma, jejichž aktuální výběr je na https://www.r-gol.com/cs/kopacky-puma, potažmo pak kopačky Nike, jež se dají zakoupit v takřka nepřeberném množství variant. V neposlední řadě lze upozornit na kopačky New Balance, vizte https://www.r-gol.com/cs/kopacky-new-balance. Jsou vyrobené ze špičkových materiálů, díky čemuž mají dlouhou životnost.