Kolem nás chodí celá řada umělců. Pokud i vy máte někoho takového v blízkém okolí, potěšte ho některým z dárků uvedených v tomto článku.

Malování a kreslení rozvíjí kreativní myšlení nejen u malých dětí. I dospělí si u této činnosti mohou užít spoustu zábavy. V tomto článku vám tedy ukážeme tipy na zajímavé dárky pro kreativní a činorodé osobnosti.

Akrylové barvy – ideální pro začátečníky

Abyste vůbec mohli začít něco tvořit, budete si muset pořídit kvalitní výtvarné potřeby. Nejlepší start vám poskytne sada akrylových barev. Najdete v ní vše, co budete do začátku potřebovat – především veškeré základní barevné tóny. Akrylové barvy jsou pro začátečníky velmi dobré, neurazíte jimi ale ani ostříleného malíře. Můžete s nimi totiž pracovat na mokro i na suchu, dobře se roztírají a jednoduše se s nimi pracuje. Zkrátka ideální dárek.

FIMO hmota

Pokud není snem obdarovaného využívat malířský stojan a plnit plátna a galerie, pak sáhněte po FIMO hmotě. Jde o ideální dárek nejen pro malé tvořílky, ale i dospělé. Jde modelovací hmotu, která ovšem oproti klasické modelíně nabízí mnohem lepší vlastnosti. Pořídíte ji zpravidla hned v několika variantách. Nejdostupnější je řada Soft, s níž si poradí i malé děti. Je totiž lehce tvarovatelná i bez předchozího hnětení. S řadou Prefessional si ale přijdou na své i zkušení umělci.

Barvy na textil

Nepotřebujete plátno ani stojan. Vystačíte si s tím, co máte doma. Barvy na textil jsou ideálním dárkem pro všechny, kteří chtějí vstoupit do světa umění, ale nevědí, jak začít. Hrátky s textilem a barvami vám poskytnou dostatek zábavy. Se svými dětmi můžete začít zdobit svoje oblečení, nebo se sami pustit do něčeho sofistikovaného. Fantazii se meze nekladou. A barvy na textil vás v přetváření vašich představ na látku rozhodně omezovat nebudou.