Příliš plný dekolt může často způsobit více škody než užitku. Velikost poprsí by totiž měla odpovídat celkové tělesné konstituci. Ačkoliv jsou pro někoho velká prsa přitažlivá a mnoho žen po nich touží, ne vždy se s takovou porcí tkáně dokáže tělo popasovat. V následujícím článku se dočtete, co za zdravotní problémy vám mohou extrémně objemná ňadra způsobit a jak probíhá jejich redukce na klinice. Kromě toho zjistíte, na kolik vás tento typ operace vyjde peněz a jaké alternativy financování zákroku se nabízí. Pokud vás příroda obdařila více, než jste schopny unést, pak jsou právě vám určeny tyto řádky.

Velikost poprsí v souvislosti se zdravím

Příliš velká ňadra nejčastěji způsobují potíže s páteří. Ta je jejich tíhou přetěžována a mnohdy deformována, což vede k mnoha zdravotním problémům. Mezi nejčastější komplikace a nepříjemnosti, na které si obdařené dámy stěžují patří:

  • bolesti zad a horních končetin
  • deformace krční páteře a bolest hlavy
  • plísně, opruzeniny a ekzémy pod prsy
  • psychické problémy

Jak probíhá zmenšení prsou

Ze všeho nejdříve vás čeká vstupní konzultace. Zde vás lékař vyzpovídá, aby se dozvěděl, jaká je vaše zdravotní anamnéza. Vyslechne si vaše požadavky a přání na jejichž základě navrhne možná řešení problému. Samotný zákrok pak probíhá v celkové anestezii a je nutné počítat s tím, že na klinice budete hospitalizována.

V den zákroku na vás chirurg nejprve zakreslí vedení řezů. Poté se položíte na lůžko a budete uspána, abyste nic necítila. Operace trvá většinou 2 – 4 hodiny. Po zákroku vám sestry nasadí speciální stahovací podprsenku. Druhý den po operaci vám budou odstraněny dreny, které se do těla zavádí, aby bylo zabráněno vzniku hematomů. Zhruba dva až tři týdny po zákroku váš čeká kontrola a případné odstranění stehů.

Kolik za zákrok zaplatíte

Cena za zmenšení prsou obvykle začíná na 50 000 Kč a pohybuje se výše v závislosti na náročnosti zákroku a délce nutné hospitalizace. Výsledná částka závisí také na tom, jak a zda je potřeba poprsí modelovat, a jestli budou použity implantáty či nikoliv. Vždy je však lepší počítat raději s vyššími náklady, aby vás na konzultaci lékař nemile nezaskočil. Nejlépe uděláte, vyhradíte-li si na zákrok přibližně 100 000 Kč.

Možnosti financování operace

Není nutné mít vždy naspořené prostředky v celé výši ceny zákroku. Většina prestižních klinik vám dnes nabídne možnost financovat operaci prostřednictvím úvěru sjednaného u jejich smluvního partnera. Zpravidla to probíhá tak, že dostanete kontakt na poradce finanční společnosti, jež spolupracuje s danou klinikou, a ten s vámi domluví výši půjčky a nastaví splátkový kalendář. Samozřejmě je také možné část zákroku uhradit ze svých úspor a část z úvěru.

Pakliže chcete operaci podstoupit nejen z estetických důvodů, ale hlavně kvůli zdraví, je možné zažádat o podporu vaši zdravotní pojišťovnu. V případě, že lékař, který dělá posudek pro pojišťovnu, shledá zákrok zmenšení prsou jako žádoucí s ohledem na váš zdravotní stav, pojišťovna vám na něj může finančně přispět, a to až v plné výši ceny. Je však nutné počítat s tím, že tento proces nějakou chvíli trvá, tak je potřeba obrnit se trpělivostí.

Pokud jste došli až sem, tak už víte vše potřebné o zákroku zmenšení prsou. Dozvěděli jste se, jaké zdravotní potíže může způsobit příliš bujný dekolt a jak tyto komplikace řešit. Zjistili jste, na kolik peněz vás operace vyjde a jaké existují možnosti jejího financování, abyste se nevydali ze všech úspor. Redukce prsní tkáně není v dnešní době nic neobvyklého. Ničeho se nebojte a objednejte se na vstupní konzultaci.

A jak se stavíte k plastickým operacím vy? Máte vlastní zkušenosti s podobným typem zákroku, nebo nad ním teprve uvažujete? Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o své pocity v komentářích.