Chcete strávit romantickou dovolenou jen ve dvou? I Česko nabízí spoustu možností, jak si užít nerušený klid bez starostí všedního dne. Velké oblibě se těší pronájem chaty s bazénem, která bude splňovat všechna vaše očekávání. Ať už si vyberete pronájem chaty u vody, nebo vás osloví chata v lese, pronájem vám poskytne soukromí a zasloužený odpočinek.

Je velkou výjimkou, aby se pár do posledního detailu shodl na tom, jak má vypadat ideální dovolená. U spousty partnerů je naopak běžné, že se jejich názory diametrálně liší – zatímco jeden z nich touží po aktivním odpočinku a podnikání celodenních výletů, pro druhého dovolená znamená především bezstarostné nicnedělání. Pokud je to i váš případ, zkuste si v klidu promluvit a dohodnout se na nějakém kompromisu.

Místo, které bude vyhovovat oběma

Jako skvělé řešení se jeví například pronájem chaty u vody. Zatímco jeden z partnerů může relaxovat a opalovat se s knihou v ruce, druhý si může dosyta užít plavání. I chata na samotě může vyhovovat oběma partnerům. Stačí jen vybrat takovou, která kromě grilu nabízí v bezprostředním okolí také aktivní vyžití – šipky, lukostřelbu, slackline, lanové centrum…

Pokud dovolená mimo civilizaci není nic pro vás, můžete si pronajmout chatu v těsné blízkosti vesnice nebo menšího města. Tak si budete moci nejen každý den dojít pro čerstvé pečivo na snídani, ale také zajít na večeři do restaurace, vyrazit večer za zábavou nebo prozkoumávat místní památky. Zároveň ale nepřijdete ani o blízkost přírody.

Nezapomeňte, že se může stát i to, že vám tak úplně nevyjde počasí. V takovém případě byste se měli být schopní zabavit i uvnitř samotné chaty. Informujte se, zda jsou k dispozici nějaké společenské hry, a případně si přineste své vlastní. Uvidíte, že spolu se skleničkou vína si užijete velkou spoustu zábavy a s partnerem vás takové zážitky sblíží.