Italská kuchyně je plná jedinečných a chutných surovin, které dělají zázraky na talíři. Zde jsou některé z těch nejzázračnějších surovin italské kuchyně:

1. Extra panenský olivový olej

Tento olej z prvního lisování oliv je základem mnoha italských pokrmů. Je plný bohaté chuti a aromatu a dodává pokrmům charakteristickou italskou chuť.

2. Parmezán Reggiano

Tento tvrdý sýr z italského regionu Emilia-Romagna je považován za krále sýrů. Jeho slaná, ořechová chuť dělá zázraky v rizotech, omáčkách a na těstovinách.

3. San Marzano rajčata

Tyto rajčata, pěstovaná ve vulkanické půdě v oblasti Vesuvia v Kampánii, jsou považována za nejlepší na světě. Mají intenzivní chuť a sladkost, která dělá zázraky v rajčatových omáčkách a na pizze.

4. Bazalka

Tato aromatická bylina je nezbytnou součástí tradiční italské kuchyně, zejména ve spojení s rajčaty a mozzarellou v caprese salátu nebo na pizze Margherita.

5. Prosciutto di Parma

Tento vzdušně sušený šunkový plátek, vyrobený v italském regionu Emilia-Romagna, má jemnou sladkou chuť a je oblíbeným doplňkem ke širokému spektru italských pokrmů.

6. Balsamico di Modena

Tato sladká a kyselá octová omáčka, vyrobená v italském regionu Emilia-Romagna, je skvělým způsobem, jak ozvláštnit saláty, sýry nebo dokonce i zmrzlinu.

7. Rýžový ocet

Tento jemný ocet je základem mnoha italských omáček, marinád a nakládaných pokrmů. Jeho lehká kyselost přidává pokrmům rovnováhu chuti.

8. Pancetta

Tento italský slaný bok se používá k přidání bohatého, uzeného aroma do mnoha italských pokrmů, včetně těstovin, polévek a omáček.

9. Kapary

Tyto malé nakládané květy jsou oblíbeným doplňkem do mnoha italských pokrmů. Jejich slaná chuť a jemná textura dodávají pokrmům zajímavost.

10. Oregano

Tato aromatická bylina je důležitou součástí mnoha italských omáček, polévek a marinád. Její silná chuť a aroma dodávají pokrmům charakteristickou italskou chuť.

Tyto zázračné suroviny společně tvoří základní pilíře italské kuchyně a přinášejí nezapomenutelné chutě a vůně do každého talíře. Použijte je s radostí a připravte si gastronomické lahůdky, které budou zaručeně oslavovány a vyhledávány!