Jistě to znáte, koupili jste si tiskárnu, která nestála mnoho peněz, ale teď ji musíte ládovat nesmyslně drahými náplněmi. Je to bohužel takový způsob výrobců, jak z nás ze zákazníků dostat po prodeji tiskárny ještě nějaké peníze. Naštěstí existuje možnost, jak se tomu bránit. Můžete si totiž pořídit alternativní tonery nebo cartridge, díky kterým může být váš tisk až o násobky levnější.

Šetříme nákupem alternativ

Pokud jste si pořídili inkoustovou tiskárnu třeba na tisk fotek z dovolené, určitě už víte, že její provoz není nic levného. Existuje však široká nabídka alternativních náplní. Můžete si vybrat třeba levné cartridge Samsung, vlastníte-li tiskárnu tohoto výrobce. Pokud máte tiskárnu jinou, také pro ně existuje řada alternativ. Alternativní náplně přitom rozhodně nejsou nekvalitní. Získáte s nimi:

  • Kvalitu srovnatelnou s originálem
  • Splnění všech mezinárodních standardů a certifikací

Jedno s druhým přitom úzce souvisí, protože kvalitu zajišťují právě mezinárodní standardy a certifikace, které všechny kvalitní náplně musí dodržet. Dobří prodejci vám nabídnou pouze právě takové náplně. Pokud máte tiskárnu laserovou, můžete zvolit třeba kompatibilní tonery HP, nebo zkrátka tonery vhodné pro tiskárnu toho výrobce, jehož výrobek vlastníte. Ačkoliv laserové tiskárny nabízejí samy o sobě lepší ekonomiku provozu, také zde můžete výrazně ušetřit. Alternativní toner zkrátka vždy bude podstatně levnější.

Nakupujte v ověřených obchodech

Už jsme se toho lehce dotkli na předcházejících řádcích. Dobrý prodejce vám nabídne pouze kvalitní náplň, se kterou tak nemusíte mít obavu o kvalitu tisku. Dostanete také plnou záruku 24 měsíců. Nemusíte se obávat ani toho, že by alternativní náplně do tiskárny obsahovaly nějaké zdraví nebezpečné látky. To se může stát pouze při nákupech náplní z pochybných zdrojů z různých zahraničních e-shopů, čemuž je tak lepší se vyhnout.