V roce 2011 byla zveřejněná informace o nejdražším parfému od Donny Karan,

který zdobí tři tisíce drahých kamenů (turmalíny, safíry, růžové diamanty, rubíny), flakon je ze 14 ti karátového zlata. Jedná se o 1 ks parfému za cca 17 miliónů korun, obsahuje silici z jabloně Golden Delicious. Myšlenkou návrhu parfému bylo objet s ním svět a vydražit ho pak na aukci, která bojuje proti hladu a chudobě.

Věděli jste, že k nejdražším vůním světa patří parfém Amouage? Obsahuje kadidlo a dalších 120 vzácných esencí (pačuli, růže z ománských kopců, santalovou silici, jasmín, ylang-ylan…). 10 ml tohoto parfému vyjde na 6.000 korun, a pokud se k tomu přidá zlatý nebo postříbřený flakon, cena je mnohem vyšší a dosahuje až do částky 300.000 korun za kus.

(zdroj obrázku: theoutlook.com.ua)

Parfém Joy od návrháře Jeana Patou, je jednou z nejlepších vůní. Obsahuje: jasmín, tuberózu, ylang-ylang, růže, a i tak nevoní po květinách, je mystická a velice zajímavá. Cena? Malá 30 ml lahvička (při dnešním přepočtu) stojí do 17.000 korun.

Aby toho nebylo málo, tak parfém Clive Christian Imperial Majesty má cenu přes 4 milióny korun, a je na světě jen v omezeném množství, může se chlubit zápisem v Guinessově knize rekordů, flakon zdobí diamanty a zlato. Dámský má ve složení broskev, santal, jasmín a bergamot. Pánský obsahuje cedr, kardamom, mandarinku a fazole tonka.

Širokou nabídku parfémů najdete na Vengo.cz

Každý z nás, si aspoň jednou položil otázku, proč jsou tyto luxusní parfémy tak drahé, a proč se vyrábějí jen v omezeném počtu. Jedním z důvodů jsou suroviny, použití vzácných silic a výroba. A o tom si řekneme více příště.