Do rukou správné rebelky patří hudební nástroj. Jaký, to už necháme na vašem výběru. Rockerky se vyřádí na elektrické kytaře, drsným holkám přijdou vhod bubny, ovšem duši rebelky prokážete třeba i s klarinetem!

Hraní na hudební nástroj podporuje kreativitu, inteligenci a celkově má na lidský mozek velmi pozitivní účinky. Kromě toho je také zatraceně cool mít nějakého reálného koníčka, obzvlášť když jde o hudbu!

Hudba vám pomůže ventilovat pocity

Hudba je lékem na veškeré problémy, ať už ji posloucháte, nebo přímo hrajete. U hraní oblíbené písničky si odpočinete a přijdete na jiné myšlenky, oprostíte se od vlastních problémů. Ve fázi, kdy už jste trochu pokročilejší hráčkou, dokážete navíc vyjadřovat pocity vlastními melodiemi a písněmi. A třeba takové kvalitní bicí nástroje jsou dobrou příležitostí k ventilování vzteku.

Dostanete se do nové komunity

Hraní na hudební nástroj do vašeho života přivede spoustu nových lidí. S podobně laděnými kamarádkami i kamarády se setkáte na hodinách v hudební škole nebo třeba na koncertech. A budete-li chtít, je jen otázkou času, kdy se stanete součástí nějaké kapely. Kdo ví, možná to jednou dotáhnete i na nějaké pořádné pódium. Mimochodem, do kapely se nedostanete jen s klasickými nástroji, jako jsou bicí či kytara. I takový klarinet přijde vhod – v jazzové kapele! Nemusíte přece hrát rock, někomu sedne víc metal či právě jazz. Vyberte si, co vám je blízké.

Hudbu nemusíte jenom hrát

Říkají vám něco jména jako Avicii, David Guetta, Kygo nebo česká DJ Lucca? Co takhle stát jednoho dne po jejich boku? Do hudebního světa se dá dostat i jinak než hraním na hudební nástroj. Úžasné melodie pomůže vytvořit také mixpult. Holek je ve světě DJů docela málo, takže určitě máte prostor se prosadit.

Jak s hudbou začít?

Nejdříve si vyberte hudební nástroj. Momentálně se nabízí napsat si o něj Ježíškovi, využijte toho a pak se rovnou pusťte do učení. Na internetu najdete spoustu návodů, tutoriálů, videí, a když vás to chytne, příští půlrok se přihlásíte do hudební školy.