I v natolik specifickém odvětví, jako jsou plastové bazény, se výrobní technologie neustále zdokonalují. Současný trh je poměrně rozmanitý a vybrat si můžete z nepřeberného množství možností, přičemž velké oblíbenosti se jednoznačně těší přelivový bazén. Vyznačuje se hned několika přednostmi, které vám představíme v následujících řádcích.

V první řadě je nezbytné podotknout, že přelivový bazén je v podstatě do země zapuštěný bazén. Vodní hladina je srovnaná s okolní zeminou, a tím je dosaženo úžasného skleněného efektu.

Jak přelivový bazén funguje?

Samotný název napovídá, že plastový bazén disponuje takzvaným přelivovým žlabem. Postupně se voda dostává zpět do bazénu, ovšem bez jakýchkoliv nečistot, neboť dochází k jejímu čištění. Přelivový bazén působí luxusním dojmem, velice často se využívá i pro komerční účely. V poslední době se dostává také na soukromé zahrady, ostatně není se čemu divit.

Přelivový žlab je po obvodu celého skeletu. Samozřejmostí je perfektní cirkulace a je zajištěna i filtrace vody. Některé přelivové bazény potřebují vyrovnávací komory, ovšem moderní řešení od společnosti ALBIXON se bez těchto vyrovnávacích nádrží obejde.

Výhody

Přelivový bazén se do popředí prodral hned několika výhodami, přičemž tou první je jednoznačně originální zaoblení přelivové hrany. ALBIXON si nechal kromě jiného záležet i na způsobu čištění vody. Dále vás tento druh bazénu potěší čistým designem, jenž dokonale zapadne do prostoru jakékoliv zahrady.

ALBIXON kromě jiného nabízí ještě i zastřešení bazénů, čímž výrazně prodloužíte koupací sezónu. Teplou vodu si budete užívat od května do listopadu. Současně se vyhnete nečistotám (padajícímu listí, hmyzu a podobně). Investujte do kvalitního provedení, které slibuje dlouhou životnost. Bazén vám tak poslouží dlouhá léta.