V okamžiku, kdy sháníte nějaké originální dárky pro členy své rodiny, případně pak pro dobré známé či třeba kolegy z práce, pak vězte, že v tomto směru v poslední době výrazně vzrostla obliba investičního zlata, zejména mincí a medailí. Dnes už se totiž dají pořídit v mnoha variantách a podobách.

Výtečný dar pro muže a potomky

Zlaté mince a medaile jsou perfektní zejména jako dárky pro muže, kteří mají ekonomické smýšlení. Tím, že například svému muži či synovi pořídíte investiční zlato, dáváte mu najevo, že si jich skutečně ceníte. Zlato se navíc dá v budoucnu dobře zpeněžit, neboť jeho hodnota neustále roste, což se nedá říci o klasických bankovkách. A už vůbec ne o běžných dárcích, jež člověk obvykle brzy zužitkuje, v horším případě skončí zapomenuté někde v garáži, ba dokonce v odpadkovém koši. U zlata takovýto předpoklad rozhodně nehrozí, žádný rozumný člověk jej nevyhodí, naopak si jej důkladně uschová.

Investiční zlato v personifikované podobě

Zlaté mince a medaile lze uzpůsobit konkrétnímu oslavenci. Dají se zvolit varianty, na nichž jsou vyryta jména, akademický titulznamení zvěrokruhu a řada dalších motivů. Věnovat je můžete prakticky komukoliv, hodí se při mnoha významných událostech. Namátkou je ocení vaši blízcí a přátelé, pokud zrovna slaví svátek, narozeniny, ale třeba také kulaté výročí svatby.

Jak je to s cenou zlata, které chcete koupit jako dárek?

Za investiční zlato rozhodně nemusíte platit horentní sumy. Nejlevnější zlaté mince a slitky se dají koupit už v ceně kolem 1.500 Kč, nejhodnotnější pak stojí klidně i více než milion korun. Záleží jen na vás, kolik do oslavence chcete investovat, respektive jaké jsou vaše aktuální finanční možnosti. V každém případě investiční zlaté mince a slitky jako dárky nepochybně potěší každého, komu je věnujete.