Z amerických filmů jsme jistě slyšeli frázi: „Co se stalo ve Vegas, zůstane ve Vegas!“ Logika této fráze spočívá v tom, že bez ohledu na to, co tam provedete, si necháte pro sebe a nebude to mít dopad na vaše partnerství. Prostě si jen své prohřešky vy i vaše kamarádky (pokud o tom ví) necháte pro sebe. Je to pravda? Je lepší být upřímný a zranit partnera a riskovat rozvod, nebo si vše nechat pro sebe? Je lepší být diskrétní, trpět sám díky své nevěře? Je jasné, že jednoduchá odpověď neexistuje.

Důvody pro upřímnost:

  • Nevěra se netýká jen vás, ale také vašeho partnera. Porušila jste důvěru svého partnera a on by si zasloužil to vědět.
  • I to, když něco neřeknete je lež a podvod. Neznamená to, že svému partnerovi musíte říkat všechno, ale jsou věci, které by vědět měl.
  • Možná existoval nějaký důvod pro to, že jste byla nevěrná. Odhalením nevěry se můžete pustit do odkrývání toho, co ve vašem vztahu není dobré. Váš partner vás tak nemusí nutně opustit. Je třeba začít od začátku, uvědomit si, kde se stala chyba a napříště jí zamezit.
  • Přemýšlejte o energii, kterou jste musela vynaložit na lhaní a skrývání svého prohřešku: lži, dezinformace, bezesné noci, strach z odhalení, nervozita při každém zazvonění telefonu atd. Vším tímto ještě více zraňujete svého partnera.

Důvody pro diskrétnost:

  • Bojíte se o budoucnost svého vztahu. Víte, že odpustit nevěru je těžké a narušili byste tím důvěru partnera ve vás.
  • Když partnerovi o své nevěře řeknu, zklamu ho, zraním, přičemž ulevím svému svědomí. A to je sobecké.

Otázku z úvodu můžete také změnit: Chtěli byste, aby vám váš partner přiznal nevěru nebo ne? A podle toho se rozhodněte. Faktem ale je, že existuje rozdíl mezi mužskou a ženskou nevěru. Zatímco pro muže může tato nevěra znamenat jen jednorázový úlet, my ženy jsme více citově založené, a častokrát spojují lásku a sex.