Líbil se vám nějaký modelový pokoj v bytovém studiu, případně v supermarketu. Možná tomu tak bylo, ale postrádal ten nejdůležitější rozměr. Nebyl dostatečně osobitý. Ano, právě originální řešení, které vymyslí sám majitel interiéru, mnohdy dokáže i ze zdánlivě nevýrazné místnosti vykouzlit prostor, kam se budete milerádi vracet. Obývací pokoj by měl být vybaven stylovým nábytkem a zajímavými doplňky. Podívejme se tedy, co by neměl postrádat.

Elegantní a pohodlná sedací souprava

Dominantou jakéhokoli obývacího pokoje bývá sedací souprava, a to jak v pozitivním, tak i v negativním slova smyslu. Na trhu dnes najdeme spousty modelů typických hlavně tvarem. Volit lze standardní prostorové sedačky pro dvě až čtyři osoby anebo variace do písmen L nebo U. Důležité je zaměřit se na potahovou látku, jež by měla být maximálně pevná a barevně korespondovat s okolním nábytkem i výmalbou místnosti. Nezapomeňte ani na praktické hledisko, tedy jednoduchý rozkládací mechanismus.

Minimalisticky pojatá obývací stěna

Máte v paměti masivní prosklené obývací stěny, jež zdobily obýváky minulosti? Určitě ano a možná právě proto žádnou nechcete! Moderní variace jsou přitom moc hezké a přitom minimalisticky řešené. Bohatě stačí několik skříní, které spolu tvarově i barevně korespondují. Není ani nezbytné nakupovat skříň pro umístění televizoru. Ten ukotvíte elegantně přímo ke stěně. Existuje spousta zajímavých třeba i kloubových otočných držáků.

A co doplňky?

Útulný obývací pokoj si zaslouží také stylové doplňky. Prohlédnout si je můžete na stránkách Esprit. Tím hlavním může být konferenční stolek. Především modely z kovu a tvrzeného skla dokážou zaujmout. Výbornou volbou jsou také zajímavé nálepky na stěnu. Zvolíte-li třeba i pestré fototapety rodiny, případně přírody, rozhodně nešlápnete vedle. Stoprocentně dokážou zaujmout i originální hodiny na stěně a neotřelá ledková svítidla.