Každá cesta do zahraničí si vyžaduje důkladnou přípravu. Ať už cestujete za prací, studiem nebo jen na dovolenou, rozhodně byste za hranice neměli vyjíždět bez řádně sjednaného cestovního pojištění, které vám v případě vzniku škodné události může ušetřit i miliony korun. Jsou však jistá pravidla, která jsou při pojištění opomíjena, a která byste měli znát, pokud chcete být na svých zahraničních cestách skutečně dobře zabezpečení.

Modrá kartička na cestách opravdu nepostačí

Spousta lidí stále věří tomu, že alespoň pro cesty v rámci EU postačí ke zdravotnické péči jen obyčejná kartička zdravotní pojišťovny. Ta ale slouží pouze k poskytnutí nezbytné lékařské péče, nikoliv už k jejímu proplacení. Cestovní pojištění do zahraničí vás ochrání před výdaji, které nezřídka dosahují několika desítek tisíc korun. Bez pojištění do zahraničí navíc nejste chráněni ani v případě, že se stanete účastníky dopravní nehody nebo budete potřebovat převoz do České republiky. Modrá kartička tedy na cesty do zahraničí skutečně nestačí a těch pár stokorun navíc se vyplatí připlatit (více na toto téma zde).

Nechte se výhodně připojistit!

Při sjednávání cestovního pojištění nezapomeňte pečlivě prostudovat všechny podmínky a události, pro které jste vlastně pojištění. Existuje totiž hned několik druhů připojištění mezi, které patří například extrémní či adrenalinové sporty, připojištění odpovědnosti nebo pojistka proti ztrátě a poškození zavazadel. Nebojte se pokládat dotazy k cestovnímu pojištění, než podepíšete smlouvu o uzavření. Pak už bude na jakékoliv úpravy pozdě a zbytečně se tak připravujete o komfort, který cestovní pojištění může poskytovat.

Sjednat cestovní pojištění můžete snadno i přes internet

Mezi oblíbené způsoby sjednávání cestovního pojištění patří internet. Online formou si totiž přehledně prostudujete jednotlivé položky samotného pojištění ale i připojištění, které se základní varianty týká a navíc můžete smlouvu uzavřít i v den odjezdu. Vše přitom zařídíte z pohodlí domova od prvotního výběru až po samotné zaplacení pojištění. Pojišťovna ERGO navíc nabízí spoustu zajímavých bonusů i slev pro nové a stávající klienty. Pokud chcete na pojištění do zahraničí ušetřit, pak jedině tímto způsobem.