Obrazová kresba je v mnoha ohledech velice specifická. Jedná se o druh kresby, kterému by se zásadně měli věnovat především ti, kteří už za sebou mají alespoň nějakou průpravu v oblasti klasického jednoduchého kreslení pro každý den.

V rámci dnešního článku si představíme trojici oblíbených moderních druhů barev, které se používají k amatérskému a občas dokonce i k profesionálnímu kreslení. A co je na tom to nejlepší, s některými z těchto technologií můžete pracovat víceméně okamžitě!

Jednoduché, ale stále velice oblíbené

Pokud bychom chtěli barvy, které jsou opravdu jednoduché k práci, tak se rozhodně budeme ohlížet po akvarelech. Takzvané akvarelové barvy, jak již název napovídá, mají hlavní výhodu ve svém vodním základu.

Jako barvičky, které jsou založené na vodní bázi, se velice dobře míchají, což dává k dispozici celou řadu více i méně specifických odstínů. Vedle toho můžete počítat s tím, že se náčiní a štětce dobře omývají, což je v případě jiných barev naopak velice těžké.

Akrylové barvy nabízí trvanlivost za obtížné práce

A od těch, v jejichž případě je to opravdu obtížné, teď začneme. Jsou to právě akrylové barvy, jejichž míchání a čištění nepatří mezi nejjednodušší úkony. Akrylové barvy jsou založeny na chemické sloučenině, a na jejich odstranění ze štětců a palet budete potřebovat některý z druhů rozpouštědel. Oproti tomu se ale dá u akrylových barev najít opravdu velké množství výhod, které vám mohou nabídnout. Základními výhodami pro akrylové barvy, je bezesporu jejich vysoká trvanlivost. Ani při delším schnutí totiž neztrácejí svoje typické barvy.

Tempery nás nikdy nepřestanou bavit

Jedním z prvních druhů barev jako takových, se kterými se většina z nás setká, jsou tempery. I na profesionálním měřítku jsou temperové barvy velice podobné těm, se kterými jsme se v prvních momentech mohli učit ve škole. Jejich hlavní výhodou je, že se velice dobře míchají. Jsou jakousi prostřední metodou mezi akvarelovými a akrylovými barvami. Díky tomu se s nimi pracuje dost pohodlně, jen o něco hůře se omývají, ale nabídnou za to velice kvalitní a trvanlivé barvy.