Doba se mění a spousta zaměstnavatelů od svých zaměstnanců bude čím dál častěji a častěji vyžadovat práci v homeoffice. K tomu, aby byla ale práce z domu možná, je potřeba pořádný počítač pro homeoffice, který zvládne vše, co potřebujete.

A pokud si s výběrem nejste jisti, pak jste se právě ocitli na správném místě. Dnes vám totiž poradíme, na co se u výběru nového počítače zaměřit a co s největší pravděpodobností potřebovat nebudete.

Stolní počítač či notebook?

Práce v homeoffice sice probíhá většinou z domu, ale i tak budete muset sem tam přenést informace a PC do kanceláře v práci, a proto bychom vám doporučili zainvestovat spíše do notebooku, který je nejenom praktičtější, skladnější, ale často i levnější.

A toto bychom doporučili i těm, pro které byl vždy tradiční kancelářský počítač neodmyslitelným společníkem a na notebook si budou teprve zvykat.

Na co se zaměřit při výběru

Zastavit byste se měli už u velikosti displeje. Je totiž potřeba, aby byl dostatečně velký, aby zvládl zastoupit tradiční stolní počítač, ale aby zase nebyl příliš velký z důvodu jeho přenášení. Za ideální velikost se považuje velikost úhlopříčky okolo 14“. 

Myslete také na to, zda vám bude více vyhovovat matný nebo lesklý displej. Lesklý displej je totiž sice skvělý, ale viditelnost na sluníčku už není tak dobrá, jaká by mohla být právě u matného provedení.

Další důležitá část na notebooku pro kancelářskou práci je správně veliká klávesnice s dobrou odezvou, protože tu na notebooku budete nejspíše využívat každý den. Skvělá funkce je také pořídit si klávesnici, která bude odolná proti polití. Určitě si totiž dovedete představit, co s takovým krásným novým notebookem může udělat malé dítě a náhodou vedle něj položená sklenice vody.

Nemůžeme přehlédnout také kvalitu reproduktorů, mikrofonu a webkamery. V homeoffice se totiž i tyto dříve ne až tak důležité vlastnosti notebooku využívají na každodenní bázi.

Naopak, nemusíte se zaměřovat na nejvýkonnější notebooky, tím myslíme herní notebooky. Pokud nehodláte během vaší firemní schůze hrát WoT, výkon nebude asi to nejdůležitější.

Kde sehnat levný kancelářský počítač/notebook

V této době, kdy spousta z firem obměňuje notebooky za nový model skoro každý rok, vzniká spousta zboží pro vás, které se nazývá repasované počítače. Repasovaný počítač je zánovní počítač používaný krátkou dobu.

Pocházejí z předváděcích akci či z ukončených leasingů. Tyto počítače mají všechny kvality nově zakoupených, navíc jsou přísně testovány a případně procházejí náhradou vadných dílů.

Záruka na tyto počítače je také po jejich zakoupení 12 měsíců. A hlavní výhoda těchto počítačů je samozřejmě cena. Ta může oproti novému modelu klesnout i o několik desítek procent.

Pevně věříme, že jsme vám s výběrem alespoň trošku pomohli, a že jsme vám představili pro mnohé z vás novou možnost koupit si lepší model počítače za nižší cenu díky repasování.