O celulitidě existuje spousta mýtů, které jsou způsobeny tím, že jí trpí spousta lidí. A z této spousty lidí má každý svůj „osvědčený“ recept, který funguje k její redukci či úplnému odstranění. Zde je několik mýtů, které se o celulitidě tradují.

shutterstock_269013983

Celulitida je způsobena toxiny ve vašem těle

Celulitidu způsobuje podkožní tuk, který se tlačí přes vrstvy kolagenových vláken a pojivových tkání pod kůží (nejčastěji zadek, stehna, ale též paže, břicho a jiné). Tyto pojivové tkáně mohou být oslabeny hormony, nedostatkem pohybu, nadbytečným tukem, slabou cirkulací a svalovým napětím. Toto vše způsobuje celulitidu, ne toxiny.

Celulitidu mají jen lidé, kteří nejsou ve formě

Nadváha dělá celulitidu viditelnější; ale celulitidu mívají také ženy štíhlé (a to i modelky). Vznik celulitidy  může z velké míry také stres.

Kardio cvičení je nejlepší na redukci celulitidy

Běh a jiné formy kardio cvičení mohou napomoci snížení váhy, což učiní dolíčky a promáčknutí méně viditelné. Ale k opravdu hladké pokožce to nestačí. Takže ke zbavení se celulitidy je nutné přidat i posilování.

Krémy na vyhlazení pokožky léčí celulitidu

Bylo by skvělé aplikovat si krém a zbavit se tak celulitidy! Tyto krémy obsahují retinoly, které sice poskytnou dočasný efekt a skryjí tak nežádoucí nerovnosti. Další přidané látky (kofein, zázvor, zelený čaj) napomáhají zlepšit cirkulaci. Ovšem celulitidy se tím nadobro nezbavíte.

Liposukce pomůže

Pokud je problémem celulitida, liposukce bohužel nepomůže. Pouze vás zbaví přebytečného tuku, ale nerovnoměrně, takže výsledný vzhled bude ještě horší.

Jen dermatolog vám může určit vhodnou léčbu

Celulitida není zdravotní stav, takže ho lékaři nemohou léčit. Existují specialisté, kteří se zaměřují pouze na celulitidu, a ti mohou nabídnout spoustu řešení tohoto problému. Existují například neinvazivní laserové procedury – před jejich podstoupením se ale ujistěte, že studio, do kterého jdete, je držitelem licence.

Oblečení, které nosíte, ovlivňuje vznik celulitidy

Speciální oblečení pro cvičení navrhnuté tak, aby pracovalo proti celulitidě, je jen dočasným řešením. Když si toto oblečení zase svlečete, neuvidíte žádný rozdíl. Avšak nošení příliš těsného oblečení může skutečně přispět ke vzniku celulitidy, protože snižuje cirkulaci krve.