Slovní spojení kvalitní nábytek bývá často pouze synonymem za slovo „drahý“ nebo „prodražený“. Nemusí to být ale vždy pravdou. E-shop Nabytkovyraj.cz nabízí moderní nábytek, který uspokojí každého, kdo hledá nové nábytkové trendy, jako je masivní dřevo či vintage nábytek, ale i milovníky jednoduchého a čistého skandinávského stylu.

Kvalitní nábytek se vyplatí – vydrží

Koupit to nejlevnější není vždy tím nejlepším řešením. Kvalitní nábytek déle vydrží. Odolnější je materiál, hrany nábytku či čalounění. Navíc kvalitu poznáte i podle designu. Nesnaží se pouze levně napodobovat nové interiérové trendy, ale přichází s vlastními nápady, díky kterým je jedinečný.

Jaké nábytkové styly dnes letí?

Milujeme skandinávskou jednoduchost. Vnáší do interiérů lehkost a vzdušnost. Kombinuje bílou dýhu a jemné masivní dřevo, obvykle břízu nebo buk s povrchovou úpravou bez moření. Obvykle pouze s lakem nebo voskem.

Tento styl nemá příliš daleko od vintage stylu, který je dnes velice žádaným. Vzali jsme na milost starý nábytek z 50. až z 80. let a dáváme mu často novou tvář. Nebo si kupujeme kousky, které z designu těchto dob minulých vychází. I proto se komody opět tyčí na šikmých dřevěných nožkách pod úhlem 45 stupňů. Kombinujeme dřevo s čalouněním, ubíráme na mase a zjednodušujeme. Nebojíme se ale sáhnout ani po atraktivních vintage vzorech textilií v interiéru.

Masivní dřevo už nepokládáme pouze za nábytek vhodný pro chaty a chalupy. Masiv dobyl i naše hypermoderní byty. V podobě jednoduchých linií břízy, ale i masivního trámoví používaného například na postele. Nebojíme se do bytu přinést starou paletu ani kus špalku. Obojí našim bytům sluší.

Inspirujeme se v továrnách. Oblíbený industriální styl nám do bytu přinesl syrové železo, ale i staré ponky nebo kovové dílenské skříně. Chladné železo překvapivě dokáže do našich domovů vnášet přívětivou atmosféru něčeho neotřelého a individualistického.