Hraní je velice důležité pro sociální, emocionální, fyzický a duševní vývoj dětí, takže výběr hraček by měl být přiměřený i jejich věku. Správně zvolené hračky navíc stimulují mozek, pomáhají objevovat a rozvíjet další dovednosti.

Elektrická autíčka neposkytují dětem pouze zábavu, ale rozvíjí i hrubé a jemné motorické dovednosti. Stejně tak ježdění v elektrickém vozidle zlepšuje prostorovou inteligenci a vizuální myšlení.

Počet motorů a velikost baterie

Motor zajišťuje pohyb kol dopředu a dozadu. Elektrická autíčka mají běžně jen jeden motor na zadním kole, ale existují i modely se dvěma motory. Dvoumotorová elektrická autíčka pro děti poskytují plynulejší jízdu. Pokud má ratolest přibližně 18 až 25 kilogramů, jsou dvoumotorové varianty lepší volbou, protože takovou hmotnost zvládají, aniž by se u nich snížila rychlost.

Jednomotorová nebo jednomotorová autíčka mají obvykle stejnou rychlost jako dvoumotorová. S rostoucí hmotností se však zpomaluje. Pokud jste pro velkou nabídku a vaše dítě má méně než 15 kg, bude vám stačit jednomotorové autíčko na ježdění.

Velikost baterie

Vždy je lepší větší baterie. Dětská elektrická autíčka mají většinou baterii s kapacitou 12 V, ovšem narazíte i na autíčka s 6V baterií, která jsou vhodná pro menší děti. Pamatujte na to, že s větší baterií je autíčko rychlejší. Výjimečně narazíte na 24V baterie, ovšem to jen ve velkých vozidlech s dvěma místy.

Věk dítěte

0 až 2 roky. Ratolesti v tomto věku často padají, protože jsou jejich motorické dovednosti stále v raném stádiu vývoje. Ujistěte se, že má autíčko podpůrná sedadla a motor má nízký výkon.

3 až 5 let. Většina dětí v tomto věkovém rozmezí má již vyvinuté reflexy a motorické dovednosti, takže zvládnou i výkonná vozidla o běžné rychlosti chůze.

5 až 8 let. Od pěti let jsou děti schopné jezdit s pokročilejšími autíčky, jež odpovídají jejich koordinačním schopnostem.

Více na webu bezvazbozi.