Kája měla 15, když jela na svojí první letní brigádu do Chorvatska. Animovala program pro děti v hotelovém rezortu. Byla to prosté brigáda snů. Její léto bylo plné slunka, vody, nových přátel, skvělý zábava, tance a taky lásky. Zažila tu svoji první velkou lásku. Zakoukala se do Chorvata Hrvoja. Hrvoj byl mladý Chorvat, který dělal barmana v tom samým hotelovém rezortu.

Už od začátku tvořili neoddělitelný pár. Zářili spolu štěstím a velkou spokojeností. Bylo to jejich nejkrásnější léto, ale proto, že oba byli mladý, dohodli se, že už se nekontaktují, že by to bylo v jich věku na dálku moc těžké a stejně by to v jejich věku nemělo žádný význam. Bylo to sice těžké, ale rozhodli se proto z racionálních důvodu. V průběhu školního roku přežila Kája pár krátkých vztahů, ale pořád myslela jenom na Hrvoja a na jejich krásné chvíle z léta.

Nakonec se rozhodla, že přes léto pojede znova na stejnou brigádu do Chorvatska. Myslela si, že s Hrvojem se setká, neděla si však žádné naděje. Myslela si, že fešák jako je Hrvoj bude už pravděpodobně zadaný. Všechno však bylo jinak. Hrvoj se dozvěděl, že přijede a čekal jí s kyticí růží. V okamžiku bylo všechno přesně tak, jako kdyby nikdy neodešla a čekalo jich další krásné léto. Po tomhle létě však v kontaktu ostali, psali si, volali a navštěvovali se. Potom jak takhle spolu fungovali dva roky a jejích láska pořád vzrůstala, se Hrvoj rozhodl jet na Vysokou Školu do Prahy.

Dnes je to už 20 let, co Hrvoj žije v Česku. S Kájou jsou stále spolu, dnes už jako manželé. Žijí na vesničce blízko Prahy a mají tři děti. Jejích láska je jako magnet na štěstí a jsou skvělým příkladem toho, jaký může být život, když se, jako se říká, dva potkají.