Elegance nedosáhnete jen drahým oblečením. Naopak. Nezáleží, jestli je oblečení značkové, důležité je jenom, jak vám sedne a jak vypadá. Ani drahá košile s dírou na rukávu a fleky v podpaží vás nezachrání. Na co si dávat pozor a jak působit upraveně za každé situace?

Správná velikost

Padnoucí oblečení je extrémně důležité. Při nákupu si vždy řiďte tím, že by oblečení mělo být pohodlné. Škrtí vás sukně v pase, jsou vám krátké nohavice nebo je vám bunda malá v ramenou? Vyberte jiný střih nebo velikost. Určitě se vyplatí si koupit kousky, které vám dokonale padnou. Díky tomu se budete cítit pohodlně a zároveň vypadat velmi uhlazeně. Někdy je těžké si přiznat, že vám daný kousek nesedne, ale to je život. Určitě najdete nějaký, který krásný, a navíc vám padne jako ulitý.

Pozor na myšlenky “do toho zhubnu”. Ne, že byste si neměla věřit, ale zaměřte se na přítomnost. Nové oblečení si můžete koupit až tato situace nastane.

Praktické barvy

Základní kousky jako košile, kalhoty rovného střihu, sako nebo pouzdrová sukně nemusí být příliš barevné. Určitě není vhodné, aby měly zářivě oranžovou barvu. Samozřejmě, pokud je to váš styl, tak s chutí do toho. Ale pokud potřebujete chodit na pracovní schůzky a nepřemýšlet, jaké barvy se k sobě hodí a jaké ne, zvolte černou, šedou, béžovou nebo bílou variantu. Vhodná je také tmavě modrá, která sedí každému.

Abyste nepůsobila příliš šedě, můžete zvolit barevný top, který se pod černé sako parádně hodí. U doplňků jako jsou boty, kabelka nebo náušnice jsou barvy skvělou volbou.

Čisté oblečení je základ

Fleky v podpaží, skvrny od kávy nebo zapraná košile? Jen to ne! Vždy si dávejte pozor na to jak často a jakým způsobem oblečení perete. Není nutné všechno prát po prvním nošení, ale určitě hlídejte, aby oblečení nezapáchalo. Některé materiály jsou opravdu zrádné a mohou vás uvést do nepříjemných situací. A to byste určitě nechtěla. Předtím, než si daný kousek navléknete, zkontrolujte, jestli je čistý a nepomačkaný. Nezapomeňte ani na boty. Očistěte je od bahna, šmouh a jiné špíny.

Zaměřte se na skvrny od potu, fleky od čaje nebo kávy a u dlouhých rukávu na jejich konce, které jsou velmi často špinavé. Nezapomínejte ani na ponožky, které perte pouze s ponožkami stejné barvy. Proč prát jen samotné ponožky? Protože pouští poměrně dost chloupků, které se lepí na ostatní oblečení. A stejně tak barvy, nikdy neperte černé a bílé ponožky spolu. Z bílých budou rázem našedlé. A to elegantní opravdu není.

Pozor na dírky, žmolky a jiné neduhy

Váš milovaný svetr začíná vypadat nepěkně díky žmolkům? A víte, jak se žmolku snadno zbavit? Pomůže vám obyčejná žiletka na holení! Stačí opatrně přejíždět přes látku a žmolky postupně zmizí. Anebo existuje odžmolkovač, který funguje na baterky.

Máte v tričku dírku? Myslíte, že si toho nikdo nevšimne? Radši na to nespoléhejte a dírku zašijte. Pokud už je veliká a šití by bylo komplikované, odneste tričko švadleně nebo ho darujte do kontejneru s textilem. U ponožek se na zašívání vykašlete, a radši si pořiďte nové. Ponožka by se stejně prodřela někde jinde, tak proč ztrácet čas a nervy.

Vypadat upraveně není těžké

Pokud chcete vypadat profesionálně za každé situace, dávejte si na předchozí body pozor. Jakmile začnete oblečení vědomě kontrolovat, budete mít větší kontrolu nad tím, jak na ostatní působíte. Stačí pár minut soustředění a vyhnete se trapasu. A to za to určitě stojí.