Máte malý byt a chystáte se zařídit si kuchyňskou a jídelní část? Bojíte se, aby jste se rozhodli správně? Potom jste tu správně, protože v tomto článku se budeme věnovat výběru kuchyňské linky a jídelního setu. Jak vybrat a čemu dát přednost?

1. Kuchyňská linka

Jelikož se tentokrát věnujeme malému prostoru, je jednoznačným favoritem ve výběru kuchyňská linka 120 cm. Je to verze sektorové kuchyně, která je přímo určená pro panelákové byty nebo pro garsonky. Malým rozměrům navzdory v ní najdete vše, co potřebujete. Každé místo se počítá, a proto je promyšlena takovým způsobem, aby do sebe vše zapadalo a aby vše bylo maximálně funkční. Horní a spodní skříňky s úložným prostorem, pracovní plocha, otevírání dvířek… Zkrátka zde se nemusíte bát, že byste šlápli vedle, stačí se zaměřit pouze na barevnou variantu. Jelikož tmavá barva prostor ubírá, vybírejte barvy světlé. To stejné platí i pro jídelní sety. Ať zvolíte jakýkoliv dekor, myslete jen na to, že místnost by měla působit celistvým dojmem.

2. Jídelní set pro 4 osoby

Jídelní set pro 4 osoby lze zvažovat pouze v případě lehce většího panelákového bytu nebo v případě větší garsonky. Pokud si nejste jistí, vybírejte si stůl kulatý, který místo ušetří. Také rozkládací stůl není špatnou variantou, jelikož prostor bude zaplněn pouze ve chvíli, kdy se bude stolovat, a po složení bude zase dost místa na jiné aktivity.

3. Jídelní set pro 6 osob

Jestliže vám to prostor dovolí, vyberte jídelní set pro více osob, než se nachází v domácnosti, jako například jídelní set pro 6 osob. Kdykoliv přijede nečekaná návštěva, budete mít pro ně místo u rodinného stolu, což jistě oceníte. Židle navíc se dají vždy schovat nebo využít například u pracovního stolu. Rozkládací stůl je také nezanedbatelným plusem při zařizování malého prostoru.

Jídelna a kuchyně, popřípadě kombinace těchto dvou místností, je pravým srdcem domova. Jelikož ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Snad jsme vám pomohli ve vašem výběru a vy si nyní budete vychutnávat jídlo s vašimi nejbližšími.