Toužíte po opravdu luxusním povlečení, které bude hýčkat vaši pokožku? Po povlečení, které se bude na vaší posteli vyjímat jako šperk? Víme, jaké to je i kde ho seženete!
Materiál ložního povlečení je při jeho výběru nejdůležitější. Přeci v něm jsme zahaleni osm i více hodin denně. Už jen z tohoto důvodu bychom si měli dopřát povlečení z materiálu, který ho bude hýčkat. Jaké to je?
Základní rozdělení materiálů ložního povlečení je na přírodní (bavlna, vlna, len) a syntetické. I přírodní materiály se ale následně různými způsoby upravují. Macerováním bavlny (naložením do speciálního roztoku) se bavlněná vlákna zpevní a zjemní. Výsledkem je bavlna Renforcé, ve srovnání s klasickou bavlnou mnohem jemnější a pro pokožku i na dotek příjemnější materiál, který si vaše pokožka přímo zamiluje.

Satén versus bavlněný satén

Hodně uživatelů si také plete pojmy, jako jsou satén a bavlněný satén. Ty spolu přitom nemají nic společného. Především už kvůli tomu, že satén je syntetickým materiálem a bavlněný satén (vyráběný z česané vlny) materiálem čistě přírodním. A tudíž opět velmi šetrným k pokožce. I povlečení z bavlněného saténu tedy rozhodně lze doporučit.

Luxusní damašek

Jedinečným materiálem je také damašek, pro nějž je spolu s kvalitním materiálem vyrobeným z tkaniny atlasové vazby typický i decentní design. Ten je výsledkem unikátní výroby damašku, která je založená na vetkání vzoru, ať již květin či ornamentů, do tkaniny. Ta je ve výsledku velmi pevná a zároveň příjemná na dotek. A k tomu nenáročná na údržbu.

Ušijte si své vlastní povlečení

Nejste s nabídkou trhu spokojeni? Tak si povlečení sami ušijte. Nebo nechte ušít od zručné švadlenky. Galanterie včetně těch internetových (například Mikaton.cz) nabízejí spoustu na dotek příjemných látek. A nezapomeňte, že k ložnímu povlečení patří i správně zvolené dekorace. Dekorační polštářky, plédy a přehozy. Ty vaše ložní povlečení navíc ochrání.