Máte laserovou tiskárnu? Je jedno, zda je využívána u vás doma, nebo ve vaší kanceláři. V obou případech platí, že dříve nebo později dojde její náplň a vy ji budete muset vyměnit. Podívejte se s námi na to, jak koupit skutečně kvalitní tonery, které vás nezklamou. Prvním krokem je určitě volba správného prodejce. Internetových, ale i kamenných obchodů, které dnes nabízejí kvalitu, je na několik desítek. Zde si hravě vyberete přesně tu náplň, kterou potřebujete. Nezapomínejte samozřejmě na to, že by měla být kompatibilní s vaší tiskárnou. Než se pustíte do hledání, je dobré zjistit si právě její konkrétní typ.

shutterstock_217080964

Roli hraje také výrobce

Nejenom konkrétní prodejce, ale i výrobce dané náplně je velmi důležitý. Na trhu se dnes setkáváme se dvěma hlavními typy. Prvním z nich jsou výrobci originální, kam se řadí třeba tonery Canon. V tomto ohledu máte jistotu, že je náplň opatřena logem tohoto výrobce, který ručí za kvalitu. Stejně tak se ale můžete setkat s náplněmi neoriginálními. Ty jsou oblíbené hlavně pro:

  • Stejnou kvalitu tisku.
  • Vyšší kapacity.
  • Nižší ceny.

I když neoriginální varianty mohou být také řešením, je dobré vědět, kdo je vyrábí. Pokud velká společnost, která se na produkci alternativ specializuje, obvykle se není nutné obávat jakýchkoliv problémů.

Nechcete riskovat? Vsaďte na originál

I když originální náplň může být dražší, a je jedno, zda jde o inkoust nebo tonerový prášek, je s nimi spojena řada jistot. Například originální tonery HP jsou jistotou, že budou kompatibilní s vaší tiskárnou a nehrozí jakékoliv riziko spojené jak s výměnou, tak s případnou funkčností, nebo kvalitou tisku. Z hlediska kvality tedy maximálně vyhovují, díky čemuž si můžete být stoprocentně jisti tím, že pro bezproblémový tisk jsou tou správnou volbou i pro vás samotné. Možností, kde je koupit, je více než dost.