Watergate Bay, Newquay
Watergate Bay, Newquay

Když se řekne Velká Británie, téměř všem se vybaví dovolená za památkami. Ale Británie může také nabídnout krásné pláže – ať už mluvíme o populárních plážích jižního a západního pobřeží, či téměř divoké a nedotčené pláže.

Watergate Bay, Newquay
Watergate Bay, Newquay

Watergate Bay, Newquay

Tato pláž se nachází na území severního Cornwallu, obsahuje asi 1,2 km zlatého písku. Najdete na ní i skály a jeskyně. Nad hlavou vám budou lítat sokoli stěhovaví, rackové i buřňáci. Navíc se poblíž nachází restaurace Jamieho Olivera.

Pláž Porthcurno

Spíše než pláž bychom tento úsek Velké Británie (jižní Cornwall) nazvali zátokou – ale je to snad nejkrásnější britská zátoka, která vybízí k procházkám. Je snadno přístupná, má jemný bílý písem, a proto je oblíbená pro rodiny s dětmi.

Pentle Bay, Tresco

Tato pláž se nachází na území souostroví Scilly. Jedná se o velmi krásné místo s bílým pískem, smaragdovým mořem posetým ostrůvky a modrou oblohou. Vše je téměř tropické.

Saunton Sands

Saunton Sands v severním Devonu je asi dvoukilometrová pláž. Nachází se zde jeden z největších písečných dunových oblastí v Británii a je domovem spousty vzácných rostlin a motýlů.

Blackpool Sands

V jižním Devonu asi dva kilometry jihozápadně od Dartmouthu se nachází pláž, oblíbená rodinami s dětmi. Je to skvělé místo ke koupání – voda je krásně tyrkysová a čistá. Pronajmout si zde můžete i kajaky.

Studland Bay

Tato pláž v Dorsetu poskytuje 2 a půl kilometru bílého písku s kulisou písečných dun a vřesovišť. Nejsnáze se sem dostanete trajektem. Tato pláž je oblíbená pro rodiny s dětmi.

Compton Bay

Compton Bay je pláž ležící na ostrově Wight. Jedná se o nedotčený úsek pobřeží mezi kanálem La Manche a West Wightem. Na procházce při odlivu můžete objevovat dávné stopy dinosaurů odhalených na břehu moře nebo fosilie na rozpadajících se skalách.