Benátky
Benátky

Pokud plánujete krátkou vyjížďku do některého z evropských měst, nechte se inspirovat následující přehlídkou deseti měst, která byla pro rok 2016 zvoleny jako nejoblíbenější.

Benátky
Benátky

Benátky

Benátky jsou stálicí v nejoblíbenějších evropských městech. Snad nikdy neztratí svou schopnost okouzlit návštěvníky. Největší nával turistů je zde – stejně jako ve většině dalších měst – v létě. Ale Benátky jsou unikátní celých 365 dní v roce. Benátky jsou nádherné ale také romantické město, které je zázračně postavené na vodě. Pokud patříte mezi milovníky architektury, je tu co k vidění – benátské kostely a muzea jsou proslulé.

Paříž

Pokud Benátky jsou nejproslulejším evropským městem, pak Paříž je celosvětově oblíbeným městem. Najdete zde spoustu slavných památek, které snad ani nemusíme jmenovat. Paříž je centrem umění, můžete zde vidět grandiózní paláce a bulváry, ale také malá nádvoří a romantické zahrady. Z nejznámějších památek nesmíme vynechat Eiffelovu věž, která je dnes už symbolem Paříže, či Louvre, ve kterém je k vidění slavná Mona Lisa.

Řím

Pro Řím je typické mírné středomořské klima a je tak velmi přitažlivé pro návštěvníky ze studeného severu. Avšak tahákem bude toto město i pro ostatní obyvatele Evropy – město je proslulé svou pulzující energií a také svými divadly. Poskytuje nesčetné množství památek, kostelů, archeologických nalezišť a můžete zde také vidět slavná umělecká díla. Asi nejznámější památkou je koloseum, Pantheon či fontána di Trevi.

Amsterdam

Hlavní město Nizozemí je velmi rušné město, snad proto, že je velmi malé. Takže pěšky nebo na kole (což je v Nizozemí oblíbený dopravní prostředek) se dostanete kamkoli chcete. Pro Amsterdam jsou typické štítové domy, krásné mosty, které tvoří zvláštní kouzlo. Mimoto zde najdete spousty muzeí, umění a jeden z nejlepších orchestrů na světě. Amsterdam kombinuje svou úžasnou minulost s ironickým, hrubým současným postojem. Samozřejmě jsou zde k vidění také tulipánové záhony obrovských rozměrů.

Florencie

Tato italská metropole je jedním z největších evropských uměleckých měst – fresky, Michelangelův David, plátna Botticelliho, Leonarda da Vinci a celá řada dalších umění od italských velikánů. Mimoto je Florencie také živým městem s bohatým nočním životem, ať už mluvíme o operách, klasické hudbě či současném umění.

Barcelona

Barcelona je mozaikou architektonických stylů a zobrazuje zejména tmavé, gotické fasády vedle romantických staveb. Ve městě můžete navštívit celkem sedm pláží. Atmosféra Barcelony je uvolněná a pohodová, s nekonečným slunečným svitem a je proto skvělým místem pro dovolenou. Podívat se můžete na tamní památky, mezi nimi jmenujme třeba Katedrála sv. Kříže a sv. Eulálie či gotický kostel Santa Maria del Mar. V Barceloně je také mořské přírodní akvárium, které je obrovské – obsahuje 6 milionů litrů vody.

Berlín

V létě můžete využít krásného počasí a vyrazit do ulic po Berlíně – můžete se tak podílet na nekonečných akcích po celém městě. Od pádu světově známé Berlínské zdi se Berlín stává jedním z nejvíce tvůrčích a kulturních center v Evropě. V současné době je Berlín městem mnoha tváří, známý pro své pamětihodnosti, ale také svou zelení, čímž se město stává útočištěm pro rodiny s dětmi.

Dubrovník

Dubrovník v Chorvatsku je součástí světového dědictví UNESCO. Kdysi byl Dubrovník důležitým obchodním centrem, v současné době už sem ale návštěvníci chodí trávit svůj volný čas. Obrovským tahákem je staré město se spoustou šlechtických paláců a barokních kostelů. Když k tomu připočteme pláže, moře, extrémní sportovní zařízení a elegantní pětihvězdičkové hotely, můžeme říct, že Dubrovník je městem pro každého.

Istanbul

Istanbul se nachází kousek od Bosporské úžiny, oddělující Evropu od Asie a představuje tak rozkol mezi dvěma kontinenty – což nedokáže žádné jiné město na světě. Pro Istanbul jsou typické kupole a minarety s úzkými dlážděnými uličkami lemované starými dřevěnými domy.

Londýn

Když mluvíme o evropských městech, nesmíme zapomenout ani na Londýn. Londýn kombinuje historická a moderní centra, lidé sem jezdí za prací i za památkami, kterých je tu obrovské množství. Londýn nabízí řadu restaurací, barů, divadel, sportovních vyžití a různé velké akce.