V 21. století se lidé nehoní tolik za hmotnými statky jako spíš za zážitky. Ty vám totiž nikdo nevezme a zůstávají napořád. Nutno ovšem podotknout, že nemusíte cestovat na druhý konec planety, abyste něco zažili. Spoustu toho můžete prožít i ve vašem rodném městě.

Nezapomenutelnou zábavu vám zajistí například úniková hra, tedy hra plná šifer a rébusů, které musíte vyřešit, abyste se do 60 minut dostali ven. Celou dobu jste totiž zavření v jedné místnosti.

Tyto hry se začaly šířit Českem už před mnoha lety a dnes si je můžete zahrát i v mnohých menších městech. Největší výběr je pochopitelně v Praze, tam narazíte na opravdu zajímavé kousky.

Úniková hra na Valentýna? Vydejte se do doupěte neřesti

Většina únikových her bývá laděna do historických témat nebo zaměřená na nějaké tajemné příběhy. Úniková hra v Praze s názvem Doupě neřesti je jiná. Slibuje, že se při ní rozhodně budete červenat. Jde o příběh nevinné dívky, která potkala nádherného muže. Ten ji proměnil ve svou nesmrtelnou partnerku a společně se dlouhá léta oddávali divoké rozkoši. Chcete vidět, s jakými pomůckami si milenci krátili dlouhé chvíle? Hra je určená pro 2 až 4 osoby, je tedy jako dělaná zejména pro páry. Máte už program na Valentýna?

Únikovka pro děti? Pojďte bojovat o zlobří bažinu

V Praze si zahrajete také únikové hry zaměřené na děti. Jednodušší úkoly, s nimiž si poradí i ti, co ještě neumí číst a počítat, věrohodné kulisy z pohádkového světa. Escape game Praha s názvem Zlobr po vás chce, abyste zlobrovi pomohli získat zpět jeho bažinu. Cestou potkáte plno kouzelných bytostí a také hromadu nástrah. Troufnete si? Hra je určená pro 2-6 osob, takže si ji užije klidně celá rodina.

Únikových her je celá řada, nejen v Praze, ale všude po republice. Jestli jste tedy doposud žádnou nezkusili, je nejvyšší čas to napravit. Hry stojí za to.