Riziko pracovního úrazu vám hrozí téměř v jakékoliv profesi. Z toho důvodu byste měli být v obraze, za jakých podmínek lze nárokovat odškodnění za újmu na zdraví a v jaké výši. Může se totiž jednat o částky dosahující až stovek tisíc korun.

Vyberte si společnost, za niž hovoří výsledky

Pracovní úrazy odškodnění vyžaduje praxi v právnické oblasti, proto byste se do boje se zaměstnavatelem neměli pouštět sami. Vsaďte na společnost, která se této problematice již několik let věnuje, má velmi dobré reference, a hlavně nespočet případů úspěšně dosaženého odškodnění. V těžké životní situaci poskytuje svým klientům odborné poradenství, zajišťuje jejich právní zastoupení a pomáhá jim po celou dobu procesu vymáhání odškodného. Řeč ovšem není pouze o odškodnění v případě pracovního úrazu, ale též vlivem dopravní nehody, trestného činu, při poškození pacienta, úrazech dětí a studentů atd.

Postup krok za krokem

V prvé řadě byste měli vědět, že zaměstnavatel je ze zákona povinen uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnancem. Ta může být způsobena pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. V případě pracovního úrazu je třeba celou událost nejprve nahlásit svému zaměstnavateli s tím, že doložíte patřičné důkazy či svědectví dalších osob. Tímto způsobem se hned zpočátku vyhnete situaci, kdy by mohl zaměstnavatel pochybovat o tom, že se pracovní úraz nestal během výkonu práce. Záznam o pracovním úrazu je nutné mít v písemné formě, což je důležité pro jednání s pojišťovnou. Odškodnění pracovní úraz si následně vezmou na svá bedra odborníci. Pokud uvidí značnou šanci na úspěch, pustí se do soudního nebo mimosoudního vyjednávání. Pro vás tento způsob má hned 3 výhody – prvotní analýzu zdarma, žádné zálohy předem a odměnu hradíte pouze v případě úspěchu.