Máte doma kutila a rádi byste ho potěšili novým pracovním oděvem? Určitě mu udělají radost stylové a pohodlné montérky, které mu budou slušet, bude se v nich dobře cítit, a navíc mu dlouho vydrží. V tomto článku pro vás máme několik tipů, jak takové montérky vybrat, jaké a kde si je lze objednat.

I pracovní montérky mohou vypadat stylově

Už dávno neplatí, že montérky musejí vypadat nudně, být tmavě modré a všechny stejné. Dnes už si každý může vybrat z velkého množství pracovních oděvů z mnoha různých materiálů a barev a tomuto trendu se přizpůsobily i pracovní montérky. I v nich tak můžete vypadat stylově a udělat dobrý dojem na ostatní. Zapomínat byste ale neměli především na jejich funkčnost – tedy např. počet a umístění kapes, poutka, různé chrániče, vyztužení apod.

Pestrý výběr barev, střihů i materiálů

Protože montérky se používají při různých pracích, i jejich střihy se liší. Dají se tak koupit jak klasické montérky s laclem, tak do pasu, tříčtvrteční, montérkové kombinézy, kraťasy, ale i různá trička, vesty, bundy a další produkty. Vyrábějí se obvykle z bavlny a polyesteru, případně z čisté bavlny, na výběr jsou v pestré škále barev od klasické modré přes zelenou nebo šedou až po oranžovou. Ještě zajímavější barevné kombinace pak přinášejí speciální montérky pro ženy.

Montérky podle povolání

Montérky se však neliší jen střihem, ale také svými užitnými vlastnostmi. Montérky určené automechanikům jsou například odolné proti olejům, pro svářeče jsou nehořlavé, pro elektrikáře dielektrické a ohnivzdorné, pro skladníky v mrazírnách chladu odolné, pro lesníky neprořezné, pro cestáře reflexní… Téměř každé povolání si tak jednoduše přijde na své.

Tipy na kvalitní a pohodlné montérky:

–        montérky EMERTON – kvalitní pracovní montérky vyrobené ze směsi bavlny (35 %) a polyesteru (65 %). Nabídka této značky zahrnuje jak letní, tak i zateplené zimní montérky, kromě klasických lacláčů si lze vybrat např. pracovní kalhoty do pasu, bundy, trička nebo kombinézy.

–        montérky STANMORE – originální kolekce montérek vyrobených ze 100% bavlny. Na první pohled zaujmou svými barvami, reflexními prvky a pohodlným střihem. Kolekce zahrnuje i trička, bundy, vesty, mikiny nebo pracovní čepice s kšiltem.

–        montérky ASSENT – pracovní montérky určené zejména pro řemeslníky, kteří ocení jejich flexibilitu, různá poutka na nářadí, funkčně umístěné kapsy nebo možnost nastavit si šířku pasu či délku nohavic.

–        montérky DESMAN – jsou vyrobené z bavlny (35 %) a polyesteru (65 %), hodí se nejen do zaměstnání, ale využijete je i na zahradě nebo při domácím kutění. Jsou příjemné na nošení a mají zajímavý design s výraznými oranžovými prvky.

–        montérky MAX – rozsáhlá kolekce pracovních montérek různých barev a střihů

TOMIS CZ – specialista nejen na pracovní montérky

Klasických kamenných prodejen s pracovními oděvy sice tolik není, na internetu je ale výběr dostatečně široký. Pro nákup montérek jednoznačně doporučujeme internetový obchod společnosti TOMIS CZ – najdete ho na stránkách www.tomiscz.cz a kromě pestré nabídky kvalitních a stylových montérek od předních výrobců je jeho součástí i nepřeberné množství dalších pracovních oděvů a osobních ochranných pracovních pomůcek a prostředků.