Když chce malé dítě někomu dát dárek, nakreslí mu obrázek. Je jedno, jestli je povedený či nikoliv, jde o to, že něco vyrobilo samo a strávilo čas tím, že přemýšlelo nad tím, co by mohlo obdarovaného potěšit. Právě v tomto přístupu se můžete inspirovat a vyrobit pro své blízké dárek na míru, podle toho, co mají rádi. Podstatné není, kolik bude stát, ale především to, že jste do něj investovali čas a námahu.

Tipy na vlastnoruční dárky

Obrázek od dospělého člověka bude jako dárek budit spíše rozpaky. Buďte originální a vsaďte na svoje schopnosti. Víte-li, že ten, koho chcete obdarovat, miluje kosmetiku, pokuste se vyrobit její přírodní variantu. I začátečníci si poradí s výrobou šlehaného bambuckého másla anebo soli do koupele s příměsí sušených bylinek a vzácných olejů. Kapitolou samou pro sebe jsou pak šumivé bomby do koupele, které vyžadují sice trochu cviku, ale i ty ručně dělané vypadají opravdu profesionálně a luxusně. Velmi vděčným dárkem jsou pak také ručně dělaná mýdla anebo ruční svíčky. V obou případech již seženete předem připravenou hmotu, kterou obohatíte o vhodnou vůni či barvu a vlijete do formy. Po ztuhnutí stačí již jen výtvor vkusně zabalit a dárek je hotov.

Ručně vyráběný dárek můžete i koupit

Jestliže byste rádi našli dárek, který je ručně vyráběný, ale necítíte se na jeho výrobu, můžete jej v klidu i koupit. Rukodělné výrobky z manufaktury v Jihoafrické republice, která má za cíl poskytnout práci a živobytí lidem ohroženým nezaměstnaností a chudobou, si můžete pořídit i v předem připraveném dárkovém balení. To je něco pro absolutně nezručné lidi. Koupí ručně dělaných svíček nejenže podpoříte dobrou věc, ale také získáte opravdu originální dárek, tedy svíčku s opravdovými africkými motivy, která při zapálení pomůže rychle vyvolat magickou atmosféru. Vybírat můžete navíc z mnoha rozličných tvarů, od svíček kuželových, sloupkových, kuželových po čtvercové a praktické dárkové sady tří kusů svíček najednou.

Živý oheň je v nás odpradávna

Pohled na živý oheň v nás evokuje jakýsi pocit návratu ke kořenům. Plamen svíčky či plápolající dřevo v kamnech rády pozorují už malé děti a nechávají se jím fascinovat. Jestliže nemáte doma možnost zapálit si v obývacím pokoji živý oheň například v krbu či krbových kamnech, je svíčka tím pravým řešením, jak si připomenout dávné časy lovců a sběračů.