FRAIS MONDE je italská společnost založená v roce 1987, věnuje se výrobě přírodní termální kosmetiky.

(dekorativní obrázek: dropbox.com)

Majitel značky je charismatický Ital, pan Oreste Gualtieri a tváří kosmetiky je velice příjemná doktorka farmacie, bývalá Miss České republiky 2004, Jana Doležalová. Základy této společnosti byly založeny již podstatně dříve (kolem r. 1956), kdy vznikla v Itálii první rostlinná laboratoř.

Od samotného počátku byla zřejmá cesta, po které se značka vydá. Využití termální sirné vody se vyplatilo a v současné době společnost dodává svou léčivou kosmetiku do celého světa. Velmi žádaným a nádherně vonícím výrobkem jsou parfémové oleje. Inspirací se zřejmě staly oleje, které byly vyráběny již ve starodávném Řecku, před 2500 tisíci lety a které byly rozšířeny do mnoha zemí na středním Východě.

Dále má značka v nabídce oblíbené toaletní vody s obsahem ambry, mošusu, květin, guavy, rýže, bavlny, banánového listu a orientu. Ve stejné kvalitě jsou i výrobky péče o pleť, Bio pleťová kosmetika, kosmetika pro ženy, muže i děti, péče o vlasy, dekorativní kosmetika, krémy na léto a další výrobky. Základní prvky při výrobě: využití sirné termální vody, minerálních soli, jílu, přírodních esencí, přírodních olejů. Termální voda z Repole je léčivá a jedinečná, obsahuje: síru, sulfáty, sulfidy, sodík, draslík, magnézium, vápník, železo, uhličitany, křemičitany a chlorid. Umí léčit problémy pleti. Přírodní extrakty pro výrobu krémů a vůní, jsou použity z rostlin, které se pěstují v jižní Itálii v botanických zahradách. Esence z olejů jsou provoněné sluncem a ty nejkvalitnější, jaké si můžeme přát.

Také dekorativní kosmetika obsahuje rostlinné oleje, výtažky z termální vody, vzácné minerální soli a není testována na zvířatech. Spojením těchto kvalitních, přírodních složek vznikly opravdu unikátní výrobky, které stojí za povšimnutí i vyzkoušení. Jedná se o produkty z čisté přírody.

Příště si povíme něco více o parfémových olejích Frais Monde.