Žít o samotě neznamená jen nevýhody! Je zde spousta věcí, které někteří lidé preferují a proto chtějí žít sami. Množství osob žijících o samotě rapidně stoupá, ačkoli to může být osamělé a co se týče nájmu, i dražší. Pojďme se ale podívat na výhody, které z toho plynou:

Ticho a klid

Pokud s někým sdílíte bydlení, určitě někdy oceníte, když máte byt jen pro sebe. Nemusíte poslouchat jiné lidi, kteří do bytu přichází, sprchují se nebo poslouchají hlasitou hudbu, když už chcete spát.

Žijete tak, jak chcete

Můžete dělat to, na co máte náladu a nemusíte se nikomu přizpůsobovat. S nikým nesdílíte koupelnu, jídlo, které si koupíte, si sami sníte a nikdo si nestěžuje na vaše špatné vlastnosti.

Vyberete si dekorace, jaké chcete

Do svého bytu si můžete dát co chcete. Ať už se jedná o křiklavé barvy, kytičkované polštáře či krajkované dečky. Všechno podle sebe – nemusíte dělat žádné kompromisy a vybírat věci, které se budou líbit i vašim spolubydlícím.

Zvyky ostatních lidí

Někteří lidé mohou mít zvyky, které vás dohání k šílenství – myjí nádobí, až když už nemají žádný čistý talíř, nechává drobky na stole, nebo má ve zvyku jít se sprchovat až o půlnoci, kdy vy už dávno spíte.

Totální kontrola

Pokud žijete sami, můžete se spolehnout na to, že byt zůstane ve stejném stavu tak, jak jste ho opustili. To znamená, že až přijdete domů z práce, nemusíte se hned vrhnout na úklid, který vám vaši spolubydlící natropili a navíc – můžete si kdykoli dělat cokoli (pokud to neobtěžuje sousedy).

Soukromí

Pokud žijete sami, můžete si po bytě chodit nazí, aniž by to někoho omezovalo. Nikdo vás nebude u ničeho rušit.

Máte svůj prostor

Každý, kdo má rodinu, touží po tom, aby měl své místo, které bude mít jen pro sebe a kde ho nikdo nebude obtěžovat. Vy takovéto místo máte – je jím celý váš byt!

Nepořádek

Pokud jste osoba, která zrovna nemiluje úklid, uklízet nemusíte. Ve svém bytě můžete mít tolik věcí, kolik jen chcete, aniž byste jimi kohokoli obtěžovali.