Nedostatek finančních prostředků může potkat kohokoli a kdykoli. Především nenadálé výdaje spojené třeba s onemocněním nebo poruchou domácích či jiných spotřebičů dokážou hodně potrápit. Každá i hodně nepříjemná situace má ale své řešení. U finančních problémů si lze pochopitelně pomoct výhodnou půjčkou. Dnes ji nabízí spousta bankovních i nebankovních subjektů. Právě na druhou jmenovanou alternativu se zaměříme podrobněji. Online půjčky mají totiž jak výhody v podobě rychlé finanční injekce a podobně, tak i nevýhody. Co byste si tedy měli promyslet ještě před tím, než podepíšete úvěrovou smlouvu?

Nač si vlastně půjčujete?

Skutečně peníze nutně potřebujete? Ne všichni žádají o úvěr z opravdu pádných důvodů. Typické jsou třeba půjčky na dovolenou. Lze docela hodně pochybovat o tom, že se jedná o nezbytné výdaje. Užívat si pobytu u moře se vším komfortem je skvělé, nicméně splácet dalších několik měsíců peníze už tak veselé nebude. Podobně jsou na tom i půjčky na vánoční či jiné dárky. U těch je vhodné mít se také na pozoru a raději se podobnému půjčování vyhnout. Při poruchách plynového kotle, případně problémům s autem či v jiných závažných situacích je potřeba realizace půjčky pochopitelná.

Za jakých podmínek vám daná společnost půjčí?

Nemyslete si, že nebankovní společnosti půjčí každému! Obecně platí, že čím jsou menší záruky ze strany dlužníka, tím je půjčka méně výhodná. Většina nebankovních subjektů si dnes prověřuje hned několik registrů dlužníků, a hlavně tito poskytovatelé vyžadují potvrzení o aktuální výši platu žadatele. U podnikatelů si vyžádají potvrzení o zaplacených fakturách za aktuální období. Jinak jako záruka může mnohdy sloužit i movitý a nemovitý majetek, případně přítomnost ručitele.

Výše RPSN a celkového přeplatku

Roční procentuální sazbu nákladů (RPSN) musí každý poskytovatel jednoznačně ukázat veřejnosti. Většinou tak činí na svých internetových stránkách. Jen o tomto ukazateli to ale není! Dbát je zapotřebí také na další manipulační poplatky. Typické jsou nejrůznější úroky a třeba poplatky spojené s vedením úvěrového účtu. Na všechno toto je nutné dát pozor, jinak se vám online půjčka neskutečně prodraží, což si pochopitelně nepřejete.

Rychlost poskytnutí půjčky může rozhodovat

Ano, v některých urgentních případech skutečně lidé potřebují peníze půjčit expresně. Pokud v takové situaci nejste, stoprocentně si všechno předem promyslete. Především mnohé úvěry realizované do několika málo minut jsou podezřelé.

Kde si půjčit u solidního poskytovatele?

Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá. Naším tipem je online půjčka od společnosti Cool Credit . Při prvním úvěru lze získat až 8 000 korun se splatností až 30 dnů. Budete-li si půjčovat podruhé, potřetí a následně, výše půjčky se bude zvyšovat a při páté a další půjčce dosáhnete na sumu až 20 000 korun. Půjčka je typická naprosto přehlednými podmínkami a minimálními poplatky.