Nezbytnou součástí očisty těla je i očista intimních oblastí. K té ovšem musíme přistupovat obzvláště citlivě. Poradíme vám s výběrem vhodných kosmetických přípravků. 

Intimní hygiena je specifická. Přípravky pro intimní hygienu, nebo chcete-li hygienu intimních oblastí v kosmetickém průmyslu patří do speciálního segmentu. Citlivý přístup vyžadují především ženské intimní partie, jež jsou velmi choulostivé na přítomnost určitých látek v tzv. běžných kosmetických produktech.

Zapomeňte na obyčejné mýdlo!

Těm se proto pro tyto účely vyhýbejte. Rozhodující je výše pH, tedy stupeň kyselosti daného přípravku, který by pro potřeby intimní hygieny měl dosahovat stupně 5. Pokud si, milé dámy, nechcete zadělat na vážné gynekologické potíže, rozhodně zapomeňte na klasické mýdlo!

Zaměřeno na gely na intimní hygienu

Možnosti kvalitních prostředků na intimní hygienu ovšem sahají mnohem dál za hranice pouhé očisty. Jeden z nejkvalitnějších přípravků dostupný na našem trhu, kterým bezesporu je Chilly Intima fresh gel, funguje i jako nezbytná obrana intimních partií, a to jak ženských, tak mužských.

Gely proti gynekologickým potížím

Tyto gely pro intimní hygienu tak svým jedinečným složením podporují i obnovu fyziologické rovnováhy sliznic, což je pro zdraví pohlavních orgánů nesmírně důležité. Používáním správných gelů a emulzí je dokonce možné předcházet gynekologickým problémům.

Zaměřeno na intimní ubrousky

Trávíte hodně času na cestách? Pak byste v kabelce měla mít speciální intimní ubrousky, jež vám umožní cítit se svěže i na pracovní cestě nebo cestě na dovolenou. V hledáčku vašeho zájmu by měly být přípravky hypoalergenní, 100% biologicky odbouratelné a splachovatelné do WC! Veškeré tyto požadavky do puntíku splňují například intimní ubrousky Chilly Pocket, které jsou klinicky testovány a dokonce schváleny Sdružením gynekologů A.Gi.Co.