Výběr pohorek dokáže být někdy pořádně tvrdý oříšek. Pokud plánujete začít s turistikou, bez pořádných bot se určitě neobejdete. Nezkušený nováček se může v široké nabídce zboží snadno ztratit, proto je dobré mít nastudováno několik základních informací.

Volba terénu rozhoduje o všem

Vysoké nebo nízké pohorky? To musíte rozhodnout vy, podle toho, do jakého terénu se chystáte vyrazit. Nízká treková obuv či sandály jsou vhodné pro hladké terény bez překážek. Jestliže však vaše srdce prahne po vysoké nadmořské výšce a náročných stezkách, jistě zainvestujte do bot, co jsou nad kotníky. Ty vás ochrání před povětrnostními vlivy, takže nohy zůstanou pěkně v suchu a teple.
Vždycky si pamatujte, že vám bota musí sedět naprosto přesně. V případě, že tomu bude jinak, totiž hrozí velké nebezpečí úrazu. Sklouznete na kameni a máte vymknutý kotník během chviličky, a to je pak celý výlet zkažený. Současně však myslete i na svoje pohodlí. Odřené malíčky a bolestivé puchýře na patách rozhodně nejsou žádoucí.

Materiál a tloušťka podrážky

Volba materiálu i tloušťky podrážky opět souvisí s terénem, po němž plánujete pochodovat. Stoprocentně platí, že čím náročnější túra bude, tím je vhodnější pevnější outdoorová obuv. Už jen když se nad tím logicky zamyslíte, tak je jasné, že s tenkou podrážkou se vám bude po kamenech chodit těžko. Taktéž v chladném horském počasí oceníte spíše celokožené boty, jinak vám potáhne na nohy.
Jestliže prahnete po dalších tipech, jak vybrat pohorky, navštivte webové stránky https://www.eobuv.cz/, kde naleznete přímo jakéhosi průvodce tímto typem obuvi. Se správnými botami se hned bude pochodovat líp, tomu věřte. Navštívit pak můžete třeba Podtrosecké údolí plné rybníků a skal nebo klasiku v Beskydech, jakou je Radhošť. Investice do kvalitní obuvi se rozhodně vyplatí.