Aby se pro vás nestalo dokončení diplomové práce noční můrou, máme pro vás připraveno několik rad, které vám pomohou v klidu dokončit a úspěšně vytisknout diplomovou nebo jakoukoli závěrečnou práci. A protože víme, že nejlepší rady jsou přímo od odborníka, čerpali jsme ze zkušeností copycentra Tomados, kde každoročně zhotoví desítky diplomových prací.

TIP 1: Nechte si časovou rezervu

Nejlepším doporučením je myslet na to, že v době odevzdávání diplomových prací bývá všude shon a zmatek. Proto je lepší naplánovat si vše o pár dní dřív a vyhnout se frontám a čekání. Od Tomados jsou tisk a vazba diplomové práce provedeny standartně do 2 pracovních dnů, ale v případě potřeby se dá expresně za příplatek zhotovit vše během 2 hodin.

TIP 2: Uložte si vše ve správném formátu

Protože existuje několik editorů pro psaní textu, může se vám stát, že formátování, které používáte doma na počítači nemusí být shodné s tím, které se používá v copycentru. Abyste se vyhnuli rozsypání textu, posunutí nadpisů, odstavců, mezer nebo číslování, uložte si diplomovou práci do formátu PDF.

TIP 3: Zjistěte si, jak má diplomová práce vypadat

Nezapomeňte si zjistit, jak by měla být práce upravena, jakým fontem a velikostí písma by měla být napsána a v jakém formátu vytištěna. Standardně se tisknou formáty A5 až SRA3.

Důležité je i jaké desky a v jaké barvě by práce měla mít a co by na deskách mělo být vyraženo. Každá škola má jiné požadavky, proto jsou v Tomados připraveni nabídnout tvrdé desky SteelBook v imitaci kůže a s různým barevným provedením (černá, modrá, bílá, červená, zelená, stříbrná). Potisk lze zvolit ve zlaté nebo stříbrné variantě.

Zajímavou variantou mohou být i desky UniCover Hard, které kromě rozmanitých barevných variant a potisku nabízejí také dotisk loga nebo vlastní grafiky, možnost zhotovení okénka a kapacitu až 340 listů.

Mohlo by vás zajímat: Náležitosti diplomové práce

Happy graduate woman with her dissertation work on white – education concept

TIP 4: Nespoléhejte na vlastní tisk

I přesto, že máte doma vlastní tiskárnu, nechte raději tisk diplomové práce na profesionálech. Vaše tiskárna totiž nemusí mít dostatečně syté barvy, nemusíte trefit správnou barevnost a kvalita tisku rozhodně nebude taková jako v profesionálním copycentru, kde vám zhotoví odpovídající černobílý i barevný tisk. Navíc cena za inkoust při tisku několika stovek stran se vám doma nemusí vyplatit.

TIP 5: Knižní vazba je jistota

Ačkoli může být vazba diplomové práce zhotovena jako kroužková, thermo, drátěná nebo knižní Unibind, pro diplomové práce je nejvhodnější klasická knižní vazba. V případě, že zjistíte, že jste do diplomové práce zapomněli něco vložit nebo je třeba na poslední chvíli něco dopsat, dá se knižní vazba rozešít, vložit listy a opět vazbu sešít.

TIP 6: Vyřiďte tisk a vazbu diplomové práce online nebo osobně

Někdo má raději osobní kontakt, jiný chce vše řešit online. V Tomados jsou připraveni na všechno, a proto si diplomovou práci můžete nechat zhotovit osobně na adrese Vítkova 17, Praha 8 nebo můžete práci zadat online a nechat si ji zaslat poštou.

Využít můžete i další služby, které copycentrum Tomados nabízí. Prodejem a pronájmem tiskáren, skenerů a kopírek počínaje, servisem kancelářské techniky konče.