V dnešní době se stále zdůrazňuje význam antioxidačních látek, které je třeba tělu dodávat, aby bylo vitální. Jenže většinou se lidé snaží hledat nějaké produkty, jež obsahují speciální látky. Přitom stačí vědět, že jedním z nejvýznamnějších antioxidantů je vitamín C.

Zdravá strava je základem pro přísun vitamínu C

Je tomu skutečně tak. Nemusíte se pídit po něčem exotickém, stačí si do jídelníčku přiřadit potraviny s vysokým obsahem této látky. Typicky se jedná o ovoce. Zmínit lze kupříkladu citrusové plody, v nichž je koncentrace vitamínu C velmi vysoká. Obdobně je vhodné do stravy přidat i dostatečné množství zeleniny.

Ne vždy se ale podaří dodat organismu vitamín C pouze z běžné stravy. Jeho nedostatek přitom může mít velice negativní vliv, a to nejen při schopnosti vylučovat z těla škodlivé látky. Vitamín C totiž ovlivňuje i celkovou imunitu člověka. V zimních měsících, kdy je tělo vystavované větší zátěži kvůli chladnému počasí, nedostatek vitamínu C přispívá k riziku onemocnění, jako jsou nachlazení, chřipka či angína.

Vyzkoušejte doplňky stravy. Pomohou vašemu tělu dodat patřičné množství „céčka“

Jak tedy postupovat, pokud vaše tělo nemá dostatek vitamínu C? Řešit to lze jednoduchým způsobem. Stačí využít některý z doplňků stravy.

Pěkným příkladem je produkt EXTRA C 500, který se dá pořídit třeba v internetovém obchodě Gigalekarna.cz. Jedná se o přípravek ve formě kapslí k polykání, z nichž každá obsahuje 500 mg látky, což je zcela dostačující denní dávka pro dospělého člověka. Vitamín se navíc uvolňuje postupně, takže jej organismus dokáže maximálně zužitkovat. Stačí vám jedna kapsle denně a máte po starostech.

Vitamín C je skvělým antioxidantem, který vás zbaví mnoha škodlivých látek. Sníží navíc pocity únavy a vyčerpání, dále také napomáhá k dobrému stavu kostí. Jeho příjem tak rozhodně nepodceňujte.