Většina lidí, kteří pro vytápění volí pevná paliva, mají za cíl hlavně ušetřit. Tato varianta totiž vychází výrazně levněji v porovnání s plynem či elektřinou. Základním předpokladem pro efektivní, levné a dostatečně pohodlné vytápění je také výběr konkrétního druhu paliva. V článku se zaměříme na 3 hlavní výhody dřevěných pelet.

Vysoká výhřevnost a přírodní původ

Každá jedna dřevěná peletka představuje slisované množství dřeva. Zpravidla se využívá hlavně smrkové dřevo díky své výborné schopnosti pojivosti a dostatečnému obsahu celulózy. Právě tato látka se totiž stará o to, že dřevěné pelety drží pohromadě. Když jsou navíc vyrobeny z kvalitního kmenového dříví, nabídnou velmi dobrou výhřevnost s minimálním vznikem popelu. Pro zajištění těchto vlastností hledejte dřevěné pelety s certifikovaným označením A1. Při použití potěší také to, že jde o palivo z plně obnovitelného zdroje bez příliš velké zátěže pro planetu.

Čistá skladování a snadná manipulace

Dřevěné pelety se snadno skladují, protože jednotlivé pytle po 15 kilogramech jsou chráněny plastovým materiálem. To pomáhá udržet je v suchu. I tak se ale hodí vybrat vhodné stanoviště pro skladování. Díky zabalení nehrozí žádný velký nepořádek. Jednotlivé balíky se následně snadno přenáší k místu topení. Stačí umístit odpovídající množství do zásobníku automatického kotle a máte postaráno o vytápění na zvolenou teplotu.

Topení na celou sezónu za příznivou cenu

Jedním z důvodů, proč se v posledních letech objevují dřevěné pelety stále více, je jejich příznivá cena. Za poměrně nízké náklady tak vyřešíte vytápění klidně i na celou sezónu. Platí to hlavně pro zimy posledních let, které jsou opravdu mírné, a zdaleka není potřeba takové množství topiva. Objednáním jedné či více palet navíc šetříte za dopravu, která je rovnou započtena v ceně.