Vaše dříve husté vlasy začínají nepříjemně vypadávat a chcete tento trend zastavit dřív, než začnou být změny výrazné. Příčin problémů může být více, ale správnou a důslednou péčí můžete vypadávání minimálně zpomalit a v ideálním případě až zastavit. Podívejte se na 4 důležité kroky, které mohou pomoci.

Pokuste se odhalit příčinu vypadávání vlasů

Za vypadáváním vlasů může stát několik příčin. Tou pravděpodobně nejhorší, se kterou toho moc nezmůžete, je genetika. Pokud v rodině trpíte na vypadávající vlasy, nesmíte péči podcenit již od začátku pro alespoň zpomalení problému. Na vině dále bývá hormonální nerovnováha, kdy padání vlasů trápí těhotné či kojící ženy, případně může souviset s nesprávnou tvorbou hormonů. Dalším faktorem je nadměrný stres nebo podvýživa s nedostatkem živin.

Zaměřte se na kvalitní a výživné vlasové přípravky

Vlasy jsou naší živou součástí, a proto si zaslouží řádnou péči a výživu. Pořiďte si kvalitní přípravky proti padání vlasů ve formě speciálních šamponů, kondicionérů nebo vlasových tonik. Dobrých výsledků dosahují například ampule s obsahem aminexilu v koncentrované podobě.

Nepodceňujte výživu zevnitř v podobě správné stravy

Kromě vnější výživy ve formě vlasové kosmetiky se zaměřte také na to, co vlastně jíte. Naprostým základem zdravého jídelníčku je pestré spektrum co nejméně zpracovaných potravin. Vsaďte na kvalitní zdroje bílkovin, ořechy a semena pro doplnění minerálů a zdravých tuků a přidejte celozrnné přílohy spolu se zeleninou a ovocem. Pro ještě větší efektivitu doplňujte některé minerály ve formě doplňku stravy.

Podpořte růst vlasů

Během boje proti padání vlasů se zaměřte rovnou na to, aby narostly nové. K tomu se hodí přípravky pro růst vlasů. Ty obsahují účinné látky, jako jsou kofein, karnitin nebo přírodní výtažky z bylin. Stimulace růstu nových vlasů pomůže dorovnat ztrátu těch, které již vypadly.