Soukromí – to je to, co většina z nás očekává od bydlení v rodinném domě. Zatímco v bytě víte o všem, co se v domě šustne – máte přehled o tom, kdy dcera od sousedů trénuje na klavír, kdy se vrací lidé ze čtvrtého patra v noci domů, i o tom, co kdo vaří k obědu, u života v domě očekáváte klid a ničím nerušený relax.

Schovejte se před sluníčkem i kolemjdoucími

I v domě se ale občas potřebujete schovat. Před sluníčkem nebo před zraky těch, co jdou po ulici kolem. To ale není problém. K tomu poslouží stínící technika a její různé typy. Stínění oken a teras je v dnešní době navíc nejen funkční, ale i mimořádně estetickou záležitostí.

Jaký je rozdíl mezi vertikálním a horizontálním stíněním oken?

Vyšperkujte svůj dům a vyberte si mezi vertikálním a horizontálním stíněním oken. Pokud pro vás zatím hovoříme cizí řečí, nebojte – pod vertikálním stíněním si představte například žaluzie, posuvné panely nebo japonské stěny. Horizontální stínění představují typicky hliníkové nebo dřevěné žaluzie, textilní duette a plisé společně s roletami.

Okna můžete zastínit i zvenčí

Stínění se ale nemusí nacházet jen v interiéru. Klidně ho „vystěhujte“ ven, abyste nemuseli zasahovat do již vyladěného interiéru. Zvenku zastíníte okna venkovními roletami, které kromě toho, že nepropouští sluneční paprsky, odráží i teplo. Zajímavou designovkou jsou i posuvné panely umístěné na fasádě domu nebo slunolamy.

Oslovte specialisty na stínicí techniku

Pokud se v nabídce stínicí techniky příliš neorientujete, oslovte specializované studio, kde vám sestaví nabídku přímo na míru vašim potřebám a vašemu bydlení. Ze vzorníků a katalogů si budete moct vybrat nejen typ stínicí techniky, ale i barvu a další parametry. Po výběru dojde na místě realizace k přesnému profesionálnímu měření, aby vybraný výrobek pasoval na milimetr přesně.