Chtěli byste zažít něco nového, neokoukaného, ale nevíte jakým směrem se vydat a kde hledat? Pak právě pro vás máme několik tipů na netradiční aktivity, které jsou jak zdraví prospěšné, tak také okořeněné větším či menším množstvím adrenalinu. Stačí si jen vybrat zážitek podle vlastního gusta.

Vzhůru k výškám a rychle dolů

Tandemový seskok padákem je jednou z nejvyhledávanějších adrenalinových aktivit. Spojuje v sobě hned několik zážitků, po kterých mnoho z nás touží. Někteří si kupují vyhlídkové lety, jiní simulují volný pád ve větrném tunelu a ti nejodvážnější důvěřují lanu uvázanému na nohou a vrhají se do volného prostoru při bungee jumpingu. Všechny tyto zážitky je však možné zažít v jediný moment, jen s tím rozdílem, že vás nebude jistit lano, ale padák. Stačí nasednou do letadla, nechat se vynést do odpovídající nadmořské výšky a pak skočit. V doprovodu zkušeného instruktora poté absolvujete let trvající přibližně 50 vteřin rychlostí až 200 km/hod. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně náročnou aktivitu je její součástí také odborná instruktáž. Jestliže vám však chybí dostatečné množství odvahy a odhodlání pro seskok padákem, ale láká vás možnost zažít pocit volného pádu, pak je pro vás ideální volbou indoor skydiving, nebo také větrný tunel. Na rozdíl od seskoku má jednu nevýhodu, není možné jej absolvovat kdekoliv, ale jen ve speciální hale, která je v současné době v naší republice jen jediná a to v Praze. I v tomto případě je nezbytností odborná instruktáž a během samotného letu budete pod dozorem odborného instruktora.

Víkend s vůní chmele

Připadají vám obě tyto aktivity až příliš za hranicí všedních zážitků? Pokud nemáte dost odvahy na zkoušení nových sportů, pak si vyberte raději některou z odpočinkovějších variant. Jste-li milovníci piva, pak vás zajisté potěší možnost vyzkoušet si pivní lázeň. Jedná se o víkendový pobyt, který si můžete užít se svým partnerem a pivo během něj nejen ochutnáte, ale také pocítíte jeho příznivé účinky na pokožku vašeho těla. Kompletní informace o tomto pobytu najdete na stránkách www.firmanazazitky.cz/pivni-lazne-pro-dva.