Narození dítěte je rozhodně velmi důležitá událost v životě každé ženy. Ne vždy je starost o novorozené dítě jenom radostí, jelikož je řada zdravotních problémů, které se mohou dříve nebo později objevit. Jednou z takových je i dětská kolika. Ta dnes postihuje až čtvrtinu kojenců. Je proto dobré znát projevy, stejně jako možná řešení. Pokud chcete načerpat skutečně veškeré důležité informace, navštivte Detskekoliky.cz. Právě tento web se danými problémy, i možným popisem řešení zaobírá a tak vám dokáže poskytnout vždy aktuální informace. My vám přinášíme jejich hlavní shrnutí.

shutterstock_123027208

Co je hlavním důvodem bolesti?

Takzvaná dětská kolika je spojena primárně s bolestí. Ta může být i poměrně intenzivního rázu a dokážeme ji dobře odhalit jak my, tak i náš praktický lékař. Obvykle je projevů hned několik. Patří mezi ně:

  • Intenzivní bolesti bříška.
  • Křeče.
  • Nadýmání a průjmy.

Vše je způsobeno tím, že malý dětský organismus ještě nedokáže trávit všechny konkrétní látky z přijímané stravy. Konkrétně tento problém způsobuje takzvaná intolerance laktózy. Pokud ji organismus nedokáže sám od sebe strávit, přináší to právě tyto problémy. Měnit stravovací návyky naštěstí není nutné, jelikož řešení je o mnoho jednodušší.

Pomůže speciální enzym

Že dítě nestráví laktózu, je způsobeno především tím, že mu v organismu chybí několik důležitých enzymů. Postupem času, až bude starší, se jeho tělo přizpůsobí a vše bude v pořádku. Do té doby je správné mu tento konkrétní enzym dodávat externě. Jeho název je laktáza a je k dostání nejlépe ve formě kapek. To je spojeno s tím, že můžete nejenom velmi jednoduše dodržovat předepsané dávkování, ale že daný enzym také velmi jednoduchým způsobem dostanete do samotného jídla. Díky tomu lze konzumovat vše jako doposud a výše popsané problémy spojené s intolerancí se zcela určitě neobjeví. Tím si můžete být jista.